Tomasz Ossoliński – specjalista od garniturów

Tomasz Ossoliński projektant, który ubiera gwiazdy
Fot. Project Runaway / TVN

Pierwszą kolekcję odzieżową stworzył w wieku 16 lat. Dzięki temu szybko odkryto jego wielki talent. Kiedy Tomasz Ossoliński osiągnął pełnoletność był już głównym projektantem w firmie Bytom, gdzie współpracował z osobami uznawanymi za najlepszych w Polsce krawców i konstruktorów.

Sztukę szycia na maszynie nauczyła go babcia. Tomasz Ossoliński pokochał sztukę projektowania i nieprzypadkowo po ukończeniu szkoły podstawowej zdecydował się na kontynuowanie edukacji w technikum odzieżowym. W młodości jego idolem był projektant i stylista Jerzy Antkowiak. Ossoliński miał okazję go poznać na początku lat 90, kiedy jako nastolatek wystąpił w konkursie organizowanym przez czasopismo „Burda”.

Jego karierę ukierunkowało stanowisko głównego projektanta w firmie Bytom. To tam zakochał się w garniturach, zdobył doświadczenie, a następnie rozpoczął pracę nad własną marką.

W ubiegłym roku świętował 10-lecie jej istnienia. Tomasz Ossoliński ubiera nie tylko polskie, ale i światowe gwiazdy filmu, muzyki czy sportu. Jego atelier odwiedzają też prezesi spółek giełdowych czy najważniejsi politycy w naszym kraju. Jak sam mówi o swoim Atelier – to synonim luksusu, którego sercem jest warsztat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here