Opinie o firme W.Kruk. Czy warto kupić pierścionek w firmie W.Kruk?

Opinie o firmie Kruk

To jedna z najbardziej znanych polskich firm jubilerskich, która swoją działalność rozpoczęła w 1840 r. Jakie są opinie klientów i czy warto kupić biżuterię w salonie W.Kruk?

Na przestrzeni lat zmieniał się właściciel firmy. Dziś przedsiębiorstwo W.Kruk należy do Vistula Group SA. Oferuje biżuterię – m.in. pierścionki zaręczynowe, obrączki, ale także wisiorki, bransoletki czy naszyjniki. Najbardziej znanym produktem firmy jest pierścionek „Jedyny”. Ponadczasowy symbol miłości i elegancji tworzony jest w manufakturze W. Kruk. W wielu głosowaniach kobiety wybrały go najpiękniejszym pierścionkiem zaręczynowym w historii.

Oprócz biżuterii w salonach W.Kruk sprzedawane są również zegarki. Firma jest oficjalnym dystrybutorem m.in. luksusowych marek Rolex czy Omega. W ofercie znajdują się także  tańsze produkty – Citizen, DKNY czy Emporio Armani.

W grudniu 2018 r. o W.Kruk stało się głośno za sprawą sporu z autorkami serwisu picapica.pl. Blogerki oskarżyły firmę W.Kruk o plagiat. Stwierdziły, że nowa submarka firmy „Picy Pica” kopiuje ich „sroczy koncept” – motyw przewodni i styl komunikacji. Przedstawiciele W.Kruk odpierali zarzuty, twierdząc, że ich brand został wprowadzony na rynek już 2 lata temu. Wydali też w tej sprawie oświadczenie.

To jednak nie zakończyło sprawy. W związku z wieloma doniesiami medialnymi oświadczenie pojawiło się także na stronie picapica.pl. Poinformowano w nim, że serwis istnieje od 2015 r. i planował w przyszłości uruchumienie linii biżuterii. Autorki strony spotkały się z przedstawicielami spółki W.Kruk w celu ugodowego zakończenia sporu. – Do chwili obecnej nie otrzymałyśmy jednak od spółki wiążącej odpowiedzi na temat stanowiska wobec naszych roszczeń ani dalszego przebiegu negocjacji – tłumaczą Agata i Katarzyna Jankowiak.

Jaka jest Wasza opinia o W. Kruk?. Posiadasz produkt tej firmy? Napisz, co sądzisz o Kruku w komentarzach. Czekamy na Twoją opinię.

1 KOMENTARZ

  1. Sprzedają najgorsze buble. Uważajcie i omijajcie W.Kruk, a szczególnie produkty Jedyny bo się sypią po kilku założeniach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here