4 najpopularniejsze błędy popełniane podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie turystyczne

Planując wyjazd na wymarzone wakacje, na pewno zadbasz o to, by wszystko wcześniej sprawdzić i przygotować – paszport, bilet, bagaż, harmonogram zwiedzania… A ubezpieczenie? Załatwiając sprawy w pośpiechu, wiele osób popełnia kilka typowych błędów przy zakupie polisy na wyjazd. Podczas wakacji, gdy dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia, wcześniejsze pomyłki mogą okazać się bardzo kosztowne. Ułatwimy Ci poszukiwania najlepszego zakresu ochrony – podpowiadamy jakich błędów unikać, wybierając ubezpieczenia turystyczne.

Zakup ubezpieczenia na ostatnią chwilę

Wiele dobrych polis turystycznych będzie chronić Cię nie tylko podczas podróży, ale także w przypadku wystąpienia zdarzeń, które uniemożliwiają wyruszenie na wakacje. Ponadto, pośpiech jest często złym doradcą – zacznij przeglądać ubezpieczenia turystyczne nieco wcześniej, niż kilka godzin przed planowanym wylotem. Dzięki temu spokojnie porównasz dostępne oferty, dopasujesz je do swoich potrzeb i wybierzesz najlepszy wariant.

Pominięcie dokładnych informacji o swoim zdrowiu

Jeśli masz jakiekolwiek schorzenia, musisz poinformować o nich swojego ubezpieczyciela w momencie zakupu polisy. Jeśli tego nie zrobisz, mogą pojawić się problemy, gdy z powodu danej przypadłości podczas wyjazdu trafisz do szpitala – za wszystkie rachunki będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Dlatego nigdy nie ukrywaj swojego stanu zdrowia.

Ignorowanie zakresu ochrony polisy

Ubezpieczenia turystyczne różnią się od siebie przede wszystkim zakresem ochrony. Warto sprawdzić, których obszarów nie obejmuje wybrana przez Ciebie polisa. Większość z nich zawiera podstawowe elementy, takie jak zwrot kosztów leczenia, transportu medycznego NNW czy utraty bagażu. Jeśli jednak planujesz podczas wakacji uprawiać sporty uznawane za aktywności podwyższonego ryzyka, podstawowe ubezpieczenie będzie wymagać prawdopodobnie zakupu dodatkowego rozszerzenia. Sprawdź dokładnie w jakich przypadkach wybrana polisa gwarantuje pełną ochronę.

Wiele podróży – wiele ubezpieczeń

Łatwo znaleźć podstawową polisę na noc przed wyjazdem na tygodniowe wakacje. Ale jeśli wiesz, że zamierzasz odbyć co najmniej 3-4 podróże w ciągu roku, zrób sobie przysługę, kupując bardziej kompleksową roczną polisę na wiele podróży. Na dłuższą metę jest to tańsze i wygodniejsze rozwiązanie, które zaoszczędzi Ci kłopotów z szukaniem właściwego ubezpieczenia turystycznego przed każdą podróżą. Wtedy pracę związaną z wyborem najlepszego możliwego wariantu będziesz musiał wykonać tylko raz. Pamiętaj jednak, że niektórzy ubezpieczyciele mogą ustawić w swoim systemie automatyczne odnawianie danej polisy pod koniec każdego roku – upewnij się, że powiadomiłeś o anulowaniu pakietu w określonym terminie, jeśli nie chcesz, aby ubezpieczenie przedłużyło się na kolejny rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj