Najbardziej luksusowe apartamentowce w Polsce

Jaki wybrać apartament w Warszawie

Jak wykazują badania, polskie społeczeństwo stale się bogaci, a osób zamożnych przybywa z roku na rok. Na popularności zyskują więc dobra luksusowe, do których niewątpliwie należą apartamenty z najwyższej półki. Rynek nieruchomości segmentu premium nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, ale w największych polskich miastach pojawiają się już ciekawe propozycje deweloperów. Jakie?

Wyposażenie, lokalizacja, prestiż

Na luksusowy apartament stać będzie tylko najbogatszych Polaków, jednak wysoka cena ma swoje odzwierciedlenie w wyposażeniu najwyższej jakości oraz licznych udogodnieniach. Na co mogą liczyć mieszkańcy tego typu budynków? Lokale z najwyższej półki wykończone są materiałami wysokiej klasy: marmur w łazience, dębowe deski podłogowe, najwyższej jakości sprzęt AGD czy możliwość sterowania ogrzewaniem i oświetleniem z poziomu urządzeń mobilnych. Ale to nie wszystko! W nowoczesnych budynkach znajdują się strefy relaksu, SPA, basen, siłownia czy sauna. O wysokiej cenie decyduje też prestiżowa lokalizacja – tego typu budynki położone są zazwyczaj w centrach dużych miast, w pobliżu restauracji, ośrodków kulturalnych i biznesowych. Apartamenty luksusowe wyróżniają się także swoją wielkością – ich powierzchnia liczy co najmniej 100 m2.

Warszawa, Kraków, Wrocław

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce jest młody, ale rozwija się całkiem prężnie. Najwięcej apartamentów z górnej półki powstaje w Warszawie. Przykładem takiej inwestycji jest np. apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4 usytuowany w ścisłym centrum stolicy, tuż przy Placu Grzybowskim, i oferujący swoim mieszkańcom nie tylko wspomniane wyżej wygody, ale również piękne widoki na panoramę Warszawy. Jeśli chodzi o Kraków, to na uwagę zasługuje z pewnością Angel Wawel z Apartamentem Królewskim liczącym aż trzy kondygnacje. We Wrocławiu na miano luksusowego apartamentowca zasługuje Sky Tower. Podobnie jak w przypadku warszawskiego wieżowca, jego niemałym atutem jest wysokość, lokalizacja w pobliżu centrum miasta oraz wysoki standard wykończenia.

Nad morzem i w górach

Luksusowe apartamenty nierzadko traktowane są jako korzystna inwestycja kapitału – w ciągu 10 lat cena takiej nieruchomości może wzrosnąć aż o 100%. Największym zainteresowaniem cieszą się lokale tego typu w dużych miastach, jednak coraz większą popularność zyskują sobie również apartamenty w górskich i nadmorskich miejscowościach turystycznych. Najzamożniejsi kupują je jako nieruchomości letniskowe albo z myślą o wynajmie.

Polski rynek nieruchomości luksusowych z pewnością nie dorasta jeszcze do rynków zachodnich, jednak stale się rozwija. Nowe inwestycje powstające w największych miastach oferują potencjalnym nabywcom wszelkie wygody i jakość wykończenia na najwyższym poziomie. Ponieważ stale wzrasta liczba osób zamożnych, prawdopodobnie w najbliższym czasie pojawią się kolejne inwestycje oferujące lokale luksusowe, na które będą sobie mogli pozwolić wyłącznie najbogatsi Polacy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj