Atrakcyjny Amsterdam męskim okiem

Atrakcje w Amsterdamie

Wakacyjne wyjazdy za granicę to w naszych czasach już norma, nie tylko wśród osób bogatych. Coraz częściej jednak decydujemy się również na weekendowe wyjazdy do popularnych europejskich stolic w różnym celu – zwiedzania, zakupów czy przeżycia szalonej przygody. Jednym z miejsc dostarczających wrażeń jest stolica Holandii, Amsterdam. To miasto pełne turystów i rozmaitych atrakcji. Ale nie każdy ma ochotę przeciskać się przez tłumy ludzi, hałas i ruch uliczny. Dlatego przed wyjazdem warto poznać atrakcje w Amsterdamie nieznane dotąd innym. Taka wyprawa będzie na pewno dużo ciekawsza i emocjonująca!

Atrakcje w Amsterdamie na męski wypad

Wielu mężczyzn postanawia we własnym gronie spędzić szalony weekend w Amsterdamie, łącząc go na przykład z wieczorem kawalerskim jednego z nich. To doskonały pomysł, gdyż Amsterdam jest miastem pełnym klubów i dyskotek zapraszających do zabawy. Znajdują się tu coffee shop’y, w których serwowany jest także alkohol i inne specyfiki. Z wieczorem kawalerskim i Amsterdamem może się też kojarzyć dzielnica „czerwonych latarni”, bardzo osławiona w całej Europie. Wycieczka po tej dzielnicy może dostarczyć wrażeń, niemniej nie są to jedyne miejsca, które warto odwiedzić w Amsterdamie. Tak naprawdę najbardziej wyjątkowy jest Amsterdam mniej znany turystom, przedstawiający go w zupełnie innym świetle.

Amsterdam nieznany i nieodkryty

Jednym z miejsc niedawno odkrytych i docenionych w Amsterdamie jest dawna dzielnica robotnicza Jordaan. Jest dość spokojna, cicha i malownicza, sprzyja więc spędzeniu spokojnego poranku w męskim gronie i zjedzeniu wspólnego śniadania w jednej z obecnych tu knajpek. Będąc tam, warto zobaczyć amsterdamski kanał z niecodziennej perspektywy – z mostku przy Muzeum Tulipanów i ulicy Engelantierschaacht.

Duże wrażenie na nas może też zrobić wizyta w Amsterdamskim Muzeum Tortur. Trzeba jednak przyznać, że łączy ono w sobie nie tylko elementy historyczne, ale i rozrywkowe, gdyż jest znane na całym świecie. A co, gdy oczekujemy silniejszych wrażeń i autentycznych faktów z historii? Niewiele osób wie, że w dzielnicy De Wallen znajduje się winda, którą można dostać się do lochu podziemnego znajdującego się w sercu miasta i dopiero tam odkryć całą prawdę o stosowanych niegdyś torturach i karach. Taka wycieczka skierowana jest do osób o mocnych nerwach, niemniej dla miłośników tematu jest prawdziwą atrakcją w Amsterdamie.

Zwiedzanie lochów odbywa się „pod przewodnictwem” wyjątkowych postaci – od mieszkańców podziemi, przez wiedźmy i mistrzów tortur aż po członków hiszpańskiej inkwizycji. Odwiedzając kolejne sale grozy, przygotowane z niezwykłą starannością, poznajemy mroczne historie tortur oraz sposobów egzekucji. Znajduje się tu między innymi mroczna sala przesłuchań, pełen kolumn labirynt oraz chata wiedźmy. Wszystko utrzymane jest w nastroju typowym dla horrorów. Warto się więc tu wybrać, niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami historii, czy po prostu zależy nam na mocnych wrażeniach. To miejsce, choć nieznane wszystkim turystom, jest godne uwagi!

Jeśli chodzi o nocne szaleństwa i zabawy, jak już wspomnieliśmy na wstępie, dla wielu osób w Amsterdamie największą atrakcją jest „czerwona dzielnica”. Niemniej takim imprezowym sercem stolicy Holandii jest tak naprawdę Plac Lejdejski. Znajduje się tu mnóstwo pubów, klubów i dyskotek czynnych całą noc, a przed lokalami podziwiać można ulicznych artystów, połykaczy ognia czy komików i mimów. Taka aura tworzy niesamowitą atmosferę zachęcającą do całonocnej zabawy. I chociaż Plac Lejdejski nie jest tak popularny, jak „czerwona dzielnica”, i tak noc w noc wypełnia się rozbawionymi turystami, dlatego warto przyjść odpowiednio wcześnie, by znaleźć sobie wygodne miejsce, z którego będziemy mogli obserwować nocne życie Amsterdamu i samemu świetnie się bawić.

To oczywiście tylko kilka mniej znanych atrakcji Amsterdamu, które warto zobaczyć. To miasto pełne wrażeń, które niejednego zaskoczyło!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj