Biuro z Polski najlepsze na świecie. Zdobyło prestiżową nagrodę

Biuro wrocławskiego oddziału norweskiej firmy Opera Software zdobyło międzynarodową nagrodę Finest Interior Award. Zaprojektowało je studio architektoniczne mode:lina z Poznania. 

Takiego biura mogą pozazdrościć nawet osoby zatrudnione w Dolinie Krzemowej. Przed wykonaniem projektu przedstawiciele studia architektonicznego zapytali pracowników „Opery”, czego najbardziej potrzebują w codziennej pracy. Okazało się wówczas, że najistotniejsze nie były dla nich strefy relaksu czy place gier i zabaw, a duża liczba roślin i usytuowanie biurek.

Najlepsze biuro
Fot. Marcin Ratajczak

Biuro nie zostało zaprojektowane w stylu skandynawskim. Właścicielom z Norwegii zależało bowiem, żeby wnętrze nawiązywało w jakikolwiek sposób do Wrocławia. Jako że stolica Dolnego Śląska nazywana jest miastem stu mostów, to przygotowano wiele elementów, które przypominają ich łuki. Dodatkowo połączenie betonu z heksagonalnymi płytkami na posadzce może kojarzyć się z wyspami na Odrze. Aneksy kuchenne natomiast przypominają najbardziej znane miejsca we Wrocławiu – m.in. Dworzec Główny czy Halę Targową. Nie zabrakło również wspomnianej przez pracowników zieleni. Co ciekawe, kwiaty posadzili sami programiści.

Biuro firmy Opera
Fot. Marcin Ratajczak
Biuro firmy Opera
Fot. Marcin Ratajczak

Wrocławskie biuro ma szansę otrzymać kolejne nagrody. W tym miejscu aż chce się zamieszkać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj