Marki, które powinieneś znać: Camel Active

Opinie o marce Camel Active
Fot. Camel Active

Ta niemiecka marka ma bardzo ciekawą historię. Wszystko zaczęło się od słynnych rajdów Camel Trophy. 

Wyścigi były jedną z form promocji produktów tytoniowych „Camel”. Rajdy stały się tak popularne, że do sprzedaży wprowadzono ubrania używane przez kierowców. Były to m.in. koszule, spodnie, kurtki czy plecaki. Produkty cechowały się bardzo wysoką jakością. Były szyte z naturalnych tkanin i miały neutralne, jasne kolory. Pomimo sukcesu pojawił się jednak problem. Nową markę kierowano do ludzi aktywnych, podróżników, a logo z wielbłądem jednoznacznie kojarzyło się z marką papierosów.

Zresztą podobny kłopot miała inna omawiana przez nas jakiś czas temu marka MCS Marlboro Classics. Jej przedstawiciele kilkukrotnie zmieniali nazwę firmy. Camel postawił wszystko na jedną kartę. Wybrano nazwę – Camel Active i zaprezentowano klientom nowe logo i strategię. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę.

Do dziś styl każdej kolekcji nawiązuje do klimatu podróżniczego. Ubrania celowo są poddawane różnym technikom postarzania. Mają sprawiać wrażenie znoszonych, posiadanych przez właściciela od lat, w których przebył on już wiele kilometrów. Od niedawna oprócz męskiej kolekcji przygotowywane są też propozycje dla kobiet.

Ubrania marki Camel Active można kupić w autoryzowanych salonach i sklepach multibrandowych. Posiadasz jakiś produkt tej firmy? Napisz opinię o Camel Active w komentarzach. 

3 KOMENTARZE

  1. Zatem tak: mam chinosy firmy Camel Active, w kolorze błękitnym. Leżą świetnie, faktura ciekawa- właśnie taka „znoszona”, choć pasującą również do bardziej eleganckich stylizacji. Ale kolor-potarłem spodnie w jednym miejscu, aby pozbyć się małej plamki a kolor…zaczął schodzić. Teraz jeszcze bardziej „znoszony” efekt 🙂

  2. Sądziłem kupując kurtkę w autoryzowanym sklepie Camelot active że dostanę produkt najwyższej jakości ale się zawiodłem ponieważ kurtka ta oprócz walorów które mi sprzedając oferowanie posiada dodatkowy bonus a mianowicie ciągle wychodzą na zewnątrz kurtki włókna którą ta kurtka jest wypełniona a to chyba nie jest normalne obawiam się że po zimie z kurtki zostanie wiatrówka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj