TUI Dominikana 2018

Podróż zagraniczna wiąże się z obowiązkiem posiadania odpowiednich dokumentów, takich jak dowód osobisty, paszport i wiza. Najbardziej problematyczne i czasochłonne wydaje się otrzymanie wizy.

Na szczęście wiele państw wprowadziło możliwość uzyskania wizy drogą elektroniczną, dzięki czemu wizyta w ambasadzie nie jest konieczna. Można to zrobić w bardzo prosty sposób korzystając z portalu Evisa.Express.

Co to jest e-wiza i eTA?

E-wiza jest oficjalnym dokumentem, który stanowi odpowiednik standardowej wizy. Z kolei eTA, czyli Elektroniczna Autoryzacja Podróży to dokument wymagany przez niektóre państwa, który jest elektronicznie przypisany do numeru paszportu. W praktyce różnica między tymi dwoma dokumentami jest niewielka.

E-wiza musi być wydrukowana i należy ją okazać po przybyciu na miejsce docelowe razem z paszportem. W przypadku eTA numer autoryzacji zostaje automatycznie przypisany do paszportu, dlatego nie ma potrzeby drukowania dokumentu i okazywania go po przylocie. Istnieją drobne wyjątki od tej reguły.

Na przykład przy wyjeździe do Australii wiza jest automatycznie przypisana do numeru paszportu, więc nie trzeba jej mieć wydrukowanej.

Prosty sposób na uzyskanie wizy elektronicznej

Evisa.Express umożliwia uzyskanie wizy elektronicznej z łatwością oraz ze wsparciem na każdym etapie aplikacji. Jest pośrednikiem między podróżnym, a urzędem imigracyjnym danego państwa. Aby otrzymać e-wizę należy spełnić 3 proste kroki:

• wybrać miejsce docelowe,

• złożyć wniosek i dokonać płatności online,

• sprawdzić swój adres e-mail.

Wybór miejsca docelowego

Po wybraniu miejsca docelowego otrzymamy przejrzyste informacje. Dowiemy się jakie są dostępne typy wizy i który będzie najbardziej odpowiedni dla nas (np. wiza turystyczna, wiza biznesowa lub wiza na określony czas pobytu), jakie dane będziemy musieli podać przy wypełnianiu wniosku oraz pozyskamy wiele istotnych informacji o naszych prawach i obowiązkach związanych z zagranicznym pobytem.

Złożenie wniosku i płatność

Podczas składania wniosku musimy podać podstawowe dane dotyczące podróży, takie jak: dane paszportowe, planowana data wjazdu do kraju oraz rodzaj wizy.

Czasem wymagane jest dołączenie do aplikacji kopii paszportu (skan lub wyraźne zdjęcie paszportu) oraz swojego zdjęcia. To jakie dokładnie informacje będziemy musieli podać zależy od destynacji.

Formularz jest zawsze prosty i przejrzysty. Płatności za aplikacje można dokonać elektronicznie za pomocą: kart debetowych lub kredytowych (VISA, Mastercard), jak i wielu innych lokalnych dostawców bezpiecznych płatności elektronicznych.

Po wypełnieniu wszystkich danych w formularzu i przesłaniu aplikacji, otrzymamy drogą mailową potwierdzenie złożenia wniosku wraz z dalszymi instrukcjami dotyczącymi całego procesu wizowego.

Sprawdzenie adresu e-mail

Cały proces przebiega bardzo sprawnie. Przeważnie w ciągu kilku dni otrzymujemy e-wizę na adres mailowy podany we wniosku (okres ten może ulec wydłużeniu w zależności od decyzji urzędu imigracyjnego danego państwa).

Otrzymujemy również informacje czy dokument należy wydrukować i jak postępować po przybyciu na miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj