Co warto zobaczyć w Hamburgu?

Hamburg - miejsca, które warto odwiedzić

Hamburg to jedno z najpopularniejszych i najbardziej lubianych miast w Niemczech. Licząca prawie 2 miliony mieszkańców metropolia to miejsce, które warto zobaczyć ze względu na liczne atrakcje, takie jak: ogromny port morski, park miniatur, przepiękna filharmonia nad Łabą oraz nowoczesny ratusz miejski.

Miasto Hamburg leży w północnej części Niemiec, nad rzekami Łaba i Alster. To miejsce na zachodniej mapie Europy, gdzie zabytkowa architektura łączy się z nowoczesnością. Hamburg jest bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów miastem. Znajduje się tu wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Hamburger Hafen – największy port morski w kraju

Hamburg to miasto portowe, dlatego jego zwiedzanie warto rozpocząć od portu Hamburger Hafen. To największy morski port w kraju i idealne miejsce na spokojne rodzinne spacery czy chwilę odpoczynku w jednej z pobliskich restauracji lub klimatycznych knajpek oraz kawiarni. Poszczególne atrakcje w mieście leżą w stosunkowo niewielkiej odległości od siebie, jednak warto przemieszczać się między nimi, korzystając z miejskiej komunikacji, zwłaszcza z wodnego tramwaju.

Do samego Hamburga można wygodnie dostać się drogą lotniczą. Tanie loty do Niemiec dostępne są na portalu Fru.pl, który oferuje dogodne połączenia w atrakcyjnych cenach na terenie całej Europy i nie tylko. Lot warto zarezerwować odpowiednio wcześniej (przynajmniej kilka tygodni przed planowaną podróżą), aby móc spokojnie się przygotować.

Miniatur Wunderland

Miniatur Wunderland to park miniatur i jedna z największych atrakcji w Hamburgu. W obiekcie znajduje się m.in. najdłuższy na świecie model kolejki, który co roku zmienia się i powiększa. Odwiedziny w parku to świetna rozrywka dla całej rodziny. Miejsce zachwyca miniaturami, które wiernie odwzorowują rzeczywiste obiekty, a także unikatową symulacją nocy i dnia.

Elbphilharmonie, czyli filharmonia nad Łabą

Wizytówką miasta i jednocześnie miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć, odwiedzając Hamburg, jest Elbphilharmonie, czyli budynek filharmonii położony tuż nad rzeką Łabą. Obiekt ma 3 koncertowe sale, z których największa może pomieścić ponad 2 tysiące gości. Co więcej, w budynku mieści się także hotel, spa, szkoła muzyczna oraz prywatne apartamenty. Ze znajdującego się na 8 piętrze przestronnego tarasu można podziwiać panoramę miasta.

Rathausführungen Hamburg – Ratusz Miejski w Hamburgu

Ratusz Miejski w Hamburgu to okazała budowla mająca ponad 640 pokoi, a jej bogato zdobiona wieża mierzy aż 112 metrów wysokości. W ratuszu mieści się senat i parlament, ale dla odwiedzających udostępniono przepiękny dziedziniec z wyjątkową fontanną Higiei. Warto również dodać, że budynek miejskiego ratusza stanowi połączenie niemieckich oraz włoskich renesansowych elementów. Między okiennymi niszami umieszczono posągi m.in. Franciszka II oraz Karola Wielkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj