Depilacja laserem diodowym – obalamy mity

Depilacja laserowa

Metoda depilacji zbędnego owłosienia za pomocą wiązki promienia laserowego jest wynikiem najnowszych zdobyczy z dziedziny nauki i techniki i jako taka stanowi swego rodzaju novum na rynku usług kosmetycznych. Tego rodzaju metoda, aczkolwiek stosunkowo nowa, zyskuje coraz większą popularność – przede wszystkim ze względu na doskonałe efekty, jakie pozwala uzyskać.

Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i obalić najczęstsze mity związane z niepełną znajomością tematu depilacji laserowej licząc, iż ułatwi do podjęcie decyzji kobietom niezdecydowanym lub niepewnym ostatecznego efektu zabiegu.

Depilacja laserowa posiada tę samą skuteczność, co urządzenie IPL

Na rynku produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych dostępny jest specjalny aparat do domowej depilacji laserowej – IPL, który jednakże nie jest laserem sensu stricte ani – w przeciwieństwie do lasera diodowego – nie jest urządzeniem medycznym, dlatego też jego skuteczność jest o wiele mniejsza. Promienia emitowane przez IPL docierają jedynie do powierzchownych warstw włosa, ponadto nagrzewając i niekiedy uszkadzając okoliczne tkanki. Promienie lasera diodowego natomiast działają jedynie na nagrzewany włos i docierają do jego wewnętrznych warstw, dzięki czemu włos przestaje odrastać.

Wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej do uzyskania efektu

Aby całkowicie pozbyć się owłosienia z depilowanej części ciała konieczne jest wykonanie kilku, zwykle od sześciu do ośmiu sesji zabiegowych z wykorzystaniem lasera diodowego, przy czym ich liczba uzależniona jest od grubości i koloru włosów. Im wyższa zawartość barwnika włosa, tym większa skuteczność zabiegu oraz szybsze i trwalsze efekty depilacji. Po każdej przebytej sesji włosy zaczynają odrastać, ale wypadają. Zabiegi powtarza się do momentu, kiedy włosy przestają odrastać.

Laser diodowy mocno podrażnia skórę

W przeciwieństwie do innych, tradycyjnych metod depilacji, szczególnie rozgrzanego wosku, depilatora czy maszynki do golenia, laser diodowy nie podrażnia skóry, dlatego też może być stosowany u osób o wrażliwej skórze. Z tego samego powodu ta metoda depilacji jest idealna do trwałego usuwania zbędnego owłosienia z najbardziej delikatnych części ciała, jak okolica intymna, górna warga czy pachy.

Po zabiegu depilacji laserowej może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, które po kilku godzinach znika. Warto przypomnieć, iż zabieg wykonywany jest w odpowiednio wyposażonych gabinetach przez przeszkolonych specjalistów i obwarowany licznymi uwarunkowaniami, co maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo jego stosowania. Ponadto sesje zabiegowe powtarzane są dla wybranej partii ciała w kilkutygodniowych odstępach, co pozwala skórze zregenerować się i przygotować do kolejnej sesji depilacyjnej.

Chcesz umówić się na zabieg depilacji w jednym z naszych oddziałów? Zapraszamy do wizyty na https://depilacja.pl/ – depilacja laserowa Warszawa, Katowice, Wrocław, Poznań, Łódź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj