Dlaczego warto kupować drogie buty? Jest kilka powodów

Opinie o butach mmonkach
Fot. Herring

To jeden z najważniejszych elementów każdej stylizacji. Mimo że znajdują się daleko od twarzy, to zwykle przyciągają uwagę. Zasada jest prosta. Lepiej posiadać jedne wysokiej jakości buty niż kilka par tańszych, które szybko się zużyją. 

Wzornictwo

Koszmarne buty z zadartym noskiem, zbędne przeszycia, nietypowe kolory – to główne wady taniego obuwia. Ich producenci często nie wiedzą, co to klasyka mody męskiej. Oryginalne pomysły tanich wytwórców nie mają nic wspólnego z dobrym gustem.

Lepsze skóry

Materiał kosztuje. Wysokiej jakości skóra nie jest tanim półproduktem. To właśnie jej rodzaj wpływa na jakość buta. Dobra skóra jest ładniejsza, lepiej reaguje na kosmetyki obuwnicze. Nie jest ani zbyt wiotka, ani zbyt sztywna. Tanie marki odzieżowe wykorzystują zazwyczaj skórę wtórną, która powstaje po zmieleniu opadów ze skór naturalnych. Po dodaniu środka chemicznego wytwarza się z nich arkusze. W efekcie skóra traci naturalną strukturę włókien. Produkt ze skóry wtórnej posłuży nam krócej.

Inne wykonanie

W tanich modelach podeszwa jest zazwyczaj połączoną z cholewką za pomocą kleju. Dobre jakościowo obuwie ma te dwa elementy ze sobą zszyte. Zapewnia to dłuższą żywotność butów. Najbardziej znana metoda łączenia cholewki z podeszwą to tzw. szycie pasowane. Zgodnie z nią podeszwa nie jest przyszywana bezpośrednio do cholewki, a za pomocą specjalnego pasa.

Chętniej się o nie dba

Każde buty wymagają pielęgnacji, ale to o droższe obuwie dba się z większą przyjemnością. Poświęcamy im więcej czasu, bo chcemy z nich korzystać jak najdłużej.

Dodają klasy

Ładne klasyczne buty to wciąż rzadki widok na polskich ulicach. Droższe buty zawsze zostaną zauważone, w szczególności przez kobiety. Eleganccy mężczyźni wiedzą, że takie obuwie podniesie wartość całej stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj