Dumni biało-czerwoni

Najlepsze koszulki patriotyczne w Warszawie

W domu, na ulicy, w pracy i na zagranicznych wycieczkach. Polakom coraz częściej towarzyszą symbole i barwy narodowe.

Koszulki patriotyczne – hit dla młodych Polaków

W czasie wielu rożnych dyskusji pod znakiem różnorodności kulturowych, obserwujemy coraz większe zainteresowanie symboliką patriotyczną. Coraz częściej i odważniej umieszczamy w przestrzeni społecznej ważne dla naszego kraju symbole. I to nie tylko na „ścianie” facebooka czy tapecie w telefonie. W ostatnim czasie prawdziwym hitem stały się ubrania patriotyczne – czyli odzież zawierająca symbolikę patriotyczną.

Niesamowicie atrakcyjna jest ona wśród młodych Polaków – wychowanych często w duchu „europejskiego multikulti”. Nie chodzi oczywiście o to, by sprzeciwiać się wartościom prezentowanym przez zwolenników Europy Narodów. Koszulki patriotyczne to dla wielu znak, że pamiętamy o naszej pięknej – choć burzliwej – polskiej historii i po prostu się jej nie wstydzimy. Dla wielu młodych Polaków jest to swoisty symbol „wychodzenia z cienia”, „mówienia” głośno o tym, że przywiązanie do Ojczyzny nie jest powodem do kompleksów, a wręcz przeciwnie – do wielkiej dumy.

Patriotyczne przywiązanie czy nowoczesna moda?

Mimo, że dla wielu osób koszulki z polskimi symbolami kojarzą się jednoznacznie z przywiązaniem do Ojczyzny i patriotyzmem, pojawiają się nieraz głosy zupełnie inaczej interpretujące to zjawisko. Według niektórych obecny ostatnio trend to jedynie nowoczesna moda, nie mająca nic wspólnego z „poczuciem polskości”.

Weźmy chociażby historię Żołnierzy Wyklętych – ostatnio mnóstwo informacji pojawiało się w mediach, stał się to temat nośny i jak grzyby po deszczy wyrastały nowe memy w Internecie, nowe artykułu w prasie czy właśnie nowe koszulki. Jednak czy każdy, kto w jakiś sposób posługuje się tą nazwą czy symboliką do niej przypisaną, wie jaka dokładnie historia się z tym wiązała? Trudno w to uwierzyć.

Dlatego z całą pewnością trochę racji mają ci, którzy ten nowy trend na odzież patriotyczną nazywają po prostu modą, która niekoniecznie idzie w parze ze światopoglądem. Co nie zmienia faktu, że firmy zajmujące się sprzedawaniem tego typu odzieży i akcesoriów, robią to przede wszystkim z zamiłowania do historii i poczucia misji.

Na stronie sklepu internetowego z patriotyczną odzieżą, husaria-sklep.pl, możemy przeczytać, że stworzyli go ludzie „z szacunku do Ojczyzny i polskiej historii, zainspirowani dokonaniami oręża polskiego, zrywów patriotycznych a także wybitnych jednostek Polaków”.

Wzory koszulek


Odzież patriotyczna

Koszulka patriotyczna Grom

Koszulka patriotyczna 1944

Niezależnie od tego, czy jest w tobie patriotyczny duch, czy po prostu duch nowoczesnej mody, na stronie http://husaria-sklep.pl z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie. W sklepie dostępnych jest kilka wzorów koszulek. Przede wszystkim koszulki z Husarią – czarne, z krótkim rękawem, z grafiką w barwach narodowych.

Spory jest także wybór koszulek z Orłem Białym czy wspomnianych wyżej koszulek Żołnierzy Wyklętych. Poza „tradycyjnymi” wzorami możemy znaleźć odzież z historycznymi cytatami czy symbolami. Co ważne – poza odzieżą znajdziemy tu również różnego rodzaju akcesoria, takie jak nieśmiertelniki czy klamry do pasków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj