Czy fasony slim są tylko dla nastolatków?

Włosi styl w modzie
Fot. Instagram.com / Lino Leluzzi

Przychodzisz do sklepu po nową koszulę i masz do wyboru produkt w fasonie slim i regular. Zastanawiasz się nad fasonem regular, ponieważ słyszałeś, że artykuły dopasowane powinni nosić tylko nastolatkowie. To duży błąd. 

Do dziś nie wiadomo, kto wymyślił zasadę, że produkty slim nie są kierowane do dojrzałych mężczyzn. Nie ma jednak wątpliwości, że rozpowszechnili ją sprzedawcy w sklepach. Tymczasem nawet panowie z małym brzuszkiem mogą nosić ubrania w fasonie slim. Podkreślona talia czy węższe rękawy mogą sprawić, że będą wyglądali dużo szczuplej niż w rzeczywistości.

Na całym świecie fasony slim noszą także dojrzali mężczyźni. Wystarczy wyjechać chociażby do Włoch, żeby zobaczyć staruszków w modnych ubraniach wyszczuplających. Zrezygnowali oni z tzw. produktów workowatych, bo jak twierdzą, dodawały im one lat.

Faktem jest, że na polskim rynku odzieżowym marki, które kierują swoje kolekcje do osób powyżej 30 roku życia, oferują najwięcej ubrań w fasonie klasycznym. W katalogach firm produkujących odzież dla młodzieży i dwudziestokilkulatków dominuje natomiast fason slim. Ten trend starają się jednak odwrócić przedstawiciele marek zagranicznych, którzy korzystają z doświadczeń klientów z Włoch czy Francji.

Warto pamiętać, że kategoryzacji fasonowej podlegają już praktycznie wszystkie elementy męskiej garderoby. Od spodni po marynarki, od koszul po t-shirty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj