Jak dobrać kolor brwi pod kolor włosów?

Kolor brwi
Fot. Adobe Stock

Stylizacja brwi jest równie ważna, co makijaż rzęs czy oczu, dlatego warto jej poświęcić trochę uwagi. Kolor brwi powinien być dopasowany przede wszystkim do koloru włosów. Co będzie pasować blondynkom, a co brunetkom?

Żaden makijaż nie będzie pełny bez pomalowania i wyregulowania brwi. Wpływają one na cały wygląd twarzy. Jeśli chodzi o kształt brwi to warto postawić na naturalność i tylko delikatnie wyregulować brwi, aby pozbyć się nierównych czy odstających włosków. Brwi powinny być widoczne, a ich kształt dopasowany do rysów twarzy. Bardzo ważne jest też dobranie koloru brwi pod kolor włosów. Kredka do brwi występuje obecnie w wielu różnych kolorach, łatwo więc wybrać odcień najlepszy dla siebie, który będzie pasował do urody i koloru włosów. Kolor brwi powinien być zawsze chłodniejszy niż kolor włosów, a także być o ton lub dwa jaśniejszy. Kolor brwi nie może kontrastować z kolorem włosów, tylko powinien go uzupełniać różniąc się jedynie tonem czy odcieniem. Osoby z pasemkami czy np. fryzurą typu ombre, powinny wybrać jeden kolor dominujący lub zdecydować się na brwi w jak najbardziej neutralnym kolorze. Istotny będzie tu przede wszystkim kolor włosów, który znajduje się jak najbliżej twarzy.

Jakie brwi dla blondynki?

Panie o jasnej oprawie oczu i jasnych włosach, powinny zrezygnować z ciemnych, gęstych, czarnych brwi. Lepiej sprawdzą się brwi w kolorze ciemnobrązowym lub z beżowymi tonami, a także np. w odcieniach brudnego beżu. Panie o słonecznym odcieniu blondu mogą postawić na lekko złociste barwy. W przypadku włosów platynowych czy lekko szarych, lepiej wybierać chłodne kolory brwi. Dobrze będą tutaj pasować szarości, a także delikatny, jaśniejszy odcień czarnego. Wybierając kolor brwi dla blondynek warto jednak unikać brwi o kolorze jaśniejszym niż kolor włosów, gdyż będą one wtedy wyglądać sztucznie.

Kolor brwi dla szatynek

Najlepszym odcieniem dla szatynek będzie np. brudny, szary brąz o zabarwieniu neutralnym. Dobrze sprawdzą się tu zresztą różne odcienie brązu. Lepiej jest unikać czerni czy mocnego grafitu. Należy wyeliminować wszelkie kolory w ciepłych barwach. Przy ciemnym kolorze włosów warto unikać sytuacji, kiedy to kolor brwi jest dokładnie taki sam jak kolor włosów, wtedy będzie to wyglądać nienaturalnie, odcień brwi powinien się nieco różnić od koloru włosów. Najlepsze rozwiązanie to zachowanie swojego naturalnego koloru brwi i jedynie jego lekkie podrasowanie.

Jaki kolor brwi pasuje do brunetek?

Wbrew pozorom brunetki powinny unikać czarnych brwi. Lepiej sprawdzą się ciemne brązy np. w odcieniach takich jak czekolada czy heban. Brwi nie mogą zdominować całego makijażu, a jedynie dobrze go uzupełnić. Brwi u brunetek nie powinny być zbyt ciemne, a jedynie delikatnie podkreślone. Ponieważ w kategorii brunetki mieści się wiele różnych odcieni włosów, to wybór najlepszego odcienia brwi może być skomplikowany. Jeśli chcemy zachować naturalność to warto zawsze wybierać kolor brwi o odcień jaśniejszy od koloru włosów. Jeśli lubimy mocno podkreślone brwi, to można postawić na barwę ciemniejszą. Jeżeli na włosach widać różne odcienie brązu, to kolor brwi warto wybrać w oparciu o najciemniejszy kolor.

Rude włosy, a kolor brwi

Rude włosy to przede wszystkim brwi w ciemnych brązach, jednak o nieco cieplejsze tonacji np. odcień karmelu czy kasztan. Warto unikać kolorów, które mogą sprawiać wrażenie zbyt pomarańczowych czy lekko czerwonych. Przy rudym kolorze włosów najlepiej jest wybierać brwi w barwach neutralnych czyli takich, które nie mają ani za dużo ciepłych tonów ani zbyt chłodnych. Przy ogniście rudych włosach, można postawić na nieco bardziej ciepły kolor, a przy bardziej bordowym kolorze włosów, lepiej zdecydować się na chłodny odcień brwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj