Jak utrwalić fryzurę męską? Najważniejsze informacje o żelach, gumach, pastach i pudrach do włosów

Utrwalanie fryzury

Używanie żelu do włosów kojarzy Ci się z albo przyklapniętą fryzurą, albo niemodnym jeżykiem z końca lat 90.? Poznaj nowoczesne kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji włosów. Lekkie żele mogą na przykład podkreślać skręt Twoich naturalnych fal, dzięki czemu ułożysz lekką i swobodną fryzurę. Włosy będą sypkie, kształtne i podatne na układanie. Poznaj gumy, pasty i pudry do włosów, które ujarzmią czuprynę lub wręcz przeciwnie – nadadzą jej celowo rozmierzwiony wygląd.

Utrwalenie męskiej fryzury na pomocą sprayów i pianek

Współczesne produkty do stylizacji włosów mają właściwości pielęgnacyjne, więc nie przesuszają włosów, a jednocześnie sprawiają, że fryzura łatwiej się układa. Przykładem takiego kosmetyku są pianki do włosów zawierające keratynę lub inny składnik odżywczy. Piankę nałóż na włosy przed wysuszeniem ich suszarką. Zmiękczą pasma i sprawią, że czuprynę będzie można łatwo wymodelować. Wiele z nich ma też właściwości termoochronne – zabezpieczają włosy przed wysoką temperaturą.

Kosmetyki pielęgnujące utrwalające skręt włosów falowanych i kręconych

Jesteś posiadaczem włosów falowanych lub kręconych? Możesz wypróbować nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji włosów Matrix z serii przeznaczonej specjalnie do pielęgnacji fal i sprężynek. Na przykład lekki żel podkreślający loki, który nakłada się na wilgotne włosy. Im więcej żelu zastosujesz, tym mocniejszy efekt uzyskasz po wysuszeniu włosów suszarką (do loków rekomenduje się użycie suszarki z nakładką dyfuzora). Żele i kremy definiujące idealnie stylizują skręt – bez pozostawiania kruszącego się osadu czy sklejania włosów. Fryzura będzie wyglądać bardzo naturalnie.

Gumy i pasty do włosów – świetne do eleganckich i potarganych fryzur

Panowie też chętnie sięgają po gumy i pasty do włosów, które elegancko wygładzają włosy lub dają efekt wręcz odwrotny – zamierzonego chaosu. Zapewniają przy tym elastyczność. Zdyscyplinują Twoją męską fryzurę, gdy będzie potrzeba, a gdy będziesz miał ochotę stworzyć na swojej głowie efekt potargania również będą nieocenione. Gumy i pasty nanosi się z reguły na suche włosy, energicznie wcierając palcami niewielką ilość produktu w kosmyki.

Puder do włosów, który pozwala uzyskać maksymalną objętość

Potrzebujesz błyskawicznego odświeżenia fryzury? Wypróbuj pudrów teksturyzujących do włosów. Nanosi się je bezpośrednio na skórę i delikatnie ją masuje – pudry momentalnie unoszą pasma u nasady, pochłaniając nadmiar sebum. Fryzura odzyskuje objętość jak po zastosowaniu suchego szamponu. Jednocześnie pudry utrwalają ułożony kształt, nadając mu na przykład roztargany look.

Czy utrwalać włosy lakierem? Czy to dobry pomysł?

Utrwalenie fryzury lakierem to dobry pomysł, pod warunkiem, że wybierzesz lakier do włosów z gamy kosmetyków profesjonalnych. Możesz delikatnie spryskać fryzurę z dystansu. Inna sposób to spryskanie nim grzebienia i przeczesanie włosów. Pasma dzięki temu będą elastyczne, czupryna ujarzmiona i unikniesz efektu „kasku”. Produkty fryzjerskie nie mają podziału na płeć, więc mogą śmiało sięgać po nie również mężczyźni. Śmiało wypróbuj różne opcje, by wybrać produkt dopasowany do potrzeb Twoich włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj