Jak wybrać idealną bluzę na co dzień?

Idealna bluza męska
Bluza prawdopodobnie znajduje się w każdej garderobie, ponieważ jej popularność obejmuje wszystkie pokolenia i środowiska społeczne. Została wynaleziona w USA w latach 20 XX wieku, kiedy właściciel fabryki szukał wygodniejszej alternatywy dla kombinezonu. Rezultat stał się natychmiast popularny, a bluza męska, podobnie jak bluza z kapturem, od tamtej pory jest symbolem sportu i komfortu.

Jak wybrać bluzy męskie? Bluzy męskie z kapturem i bez

Nawet jeśli bluza jest noszona podczas uprawiania sportu i relaksującego wieczoru w domu, już dawno przestała być wyłącznie „komfortową odzieżą”. Sportowe bluzy męskie wykonane z bawełny są również popularne w życiu codziennym. Liczy się tylko umiejętność połączenia jej i znalezienie odpowiedniego dopasowania. Bluza ogólnie pasuje do każdego kształtu i rozmiaru ciała, jednak złe dopasowanie może być bardzo niekorzystne. Bluza, która jest za obcisła lub za luźna, za krótka lub za długa, z nieodpowiednim dekoltem lub za krótkimi rękawami, szybko zamienia dobry strój w faux pas.

Idealna długość i dopasowanie męskiej bluzy

Oczywiście kwestia odpowiedniej długości i dopasowania leży w indywidualnych upodobaniach. Istnieje jednak kilka złotych zasad, które pomogą uporządkować zamieszanie dotyczące rozmiaru i materiałów, niezależnie od wieku, rozmiaru, budowy lub innych cech osobistych. Jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś znalazł odpowiednią bluzę. Oto i nasze wskazówki:

  • kołnierz – ani zbyt ciasny, ani zbyt szeroki, ani nawet workowaty,
  • ramiona – szew rękawa powinien przylegać do kości barkowej,
  • rękawy – na długość idealnie opada na nadgarstki z dopasowanym ściągaczem i luźnymi rękawami,
  • szerokość – pas (ściągacz) powinien pasować do miednicy, ale reszta powinna być luźna,
  • długość – dołem powinien sięgać poniżej bioder, ale nie zakrywać pośladków.Idealny kołnierzyk do każdej bluzy – bluzy męskie rozpinane
    Klasyczna bluza zawsze ma okrągły dekolt! Można go łączyć z różnymi warstwami bazowymi. Jeśli chcesz nosić bluzę „na cebulkę”, możesz pochwalić się wystającą koszulą lub kołnierzykiem polo. Przy kołnierzyku bluzy bardzo ważne jest, aby nie wcinał się ani nie pasował zbyt ciasno, bo bluza nadal powinna być wygodna (a także tak wyglądać). I odwrotnie, jeśli jakość jest słaba, może się zdarzyć, że kołnierz będzie rozciągał się tak, że będzie zwisać do przodu, co jest absolutnie nie do przyjęcia.

Idealna szerokość ramion męskiej bluzy

Ponieważ bluzy męskie mają być ubiorem luźnym, należy zwrócić szczególną uwagę na ułożenie szwu na ramieniu. Powinien być jak najbliżej kości barkowej. Jeśli szew barkowy jest zbyt blisko szyi, rękaw może zagłębić się pod pachami. Jeśli jednak szew jest zbyt wysoko na ramieniu, sweter prawdopodobnie będzie wyglądał na zbyt duży i obwisły. Ponadto zbyt szeroka bluza sprawia, że ramiona wydają się raczej wąskie, co nie jest pożądane ani korzystne dla większości mężczyzn.

Jaka jest idealna długość męskiej bluzy?

Pas tułowia powinien kończyć się poniżej bioder, czyli mniej więcej pośrodku zamka. Nie powinna również zakrywać pośladków, abyś nie wyglądał jak świąteczna bombka z nogami. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na dobrą jakość, ponieważ gorsze materiały mogą się po praniu wypaczyć i skrócić bluzę.

Istnieje wiele różnych rozmiarów i kształtów ciała, ale ogólnie branża modowa oferuje tylko 5 różnych rozmiarów (XS-XL). Jeśli chcesz dobrze wyglądać w bluzie, nie kieruj się rozmiarami na sztywno, a pomiarami. Weź metrówkę i zawsze sprawdzaj – a zauważysz, że rozmiar, rozmiarowi nie zawsze jest równy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj