Jakie mamy rodzaje staników sportowych?

Stanik sportowy

Staniki sportowe są jedną z najważniejszych części kobiecego ubrania treningowego. To właśnie dzięki nim panie bez obaw i bez zbędnych uprzedzeń mogą śmiało trenować na siłowni.

Ich głównym zadaniem jest stabilne przytrzymanie piersi tak, by nie krępować ruchów, a jednocześnie umożliwić nawet najbardziej intensywny wysiłek fizyczny. Nie da się ukryć, że by spełniał on odpowiednio swoje zadanie musi zostać przede wszystko dobrze dobrany i dopasowany pod względem rozmiaru, więc jak wybrać stanik sportowy?. Jednak nie tylko on ma ogromne znaczenie. Okazuje się, że wyróżniamy kilka rodzajów staników sportowych. Czym one się charakteryzują?

Stanik sportowy kompresyjny

Pierwszym rodzajem sportowych biustonoszów, są staniki sportowe kompresyjne. Już sama nazwa może okazać się świetnym wyjaśnieniem. Głównym zadaniem tego typu staników sportowych jest przede wszystkim odpowiednie podtrzymywanie biustu w każdej sytuacji. Bez względu więc czy panie poświęcają czas na trening siłowy, czy ćwiczenia aerobowe bądź inne, stanik ten ma za zadanie utrzymać je w stabilnej pozycji przez cały okres treningu.

Stanik sportowy kompresyjny, spełnia swoją rolę poprzez nieinwazyjne przyciskanie piersi do klatki piersiowej. Panie tego nie odczują, a dzięki tej prostej kompresji, ruchy piersi są zminimalizowane praktycznie do zera. Staniki sportowe kompresyjne świetnie sprawdzą się w przypadku pań, które posiadają mały lub średni biust- czyli miseczkę w rozmiarze A lub B. Co więcej, warto zaznaczyć, że tego typu biustonosze zwykle nie mają możliwości regulacji.

Stanik sportowy z oddzielnymi miseczkami

Kolejnym rodzajem biustonosza sportowego, jest ten z oddzielnymi miseczkami. Łatwo można się domyślić, że będzie on wspaniałym rozwiązaniem dla tych pań, które posiadają większy biust, a także dla tych, które zdecydowały się na uprawianie bardziej intensywnych i wymagających sportów. Czym ten model stanika sportowego różni się od poprzedniego? Otóż został on wyposażony w dwie, osobne miseczki, a co za tym idzie każda z piersi jest wspomagana i podtrzymywana osobno. Poza tym, ten stanik sportowy również działa na zasadzie delikatnego przyciskania ich do klatki piersiowej i minimalizuje ruchy piersi. Tego typu modele również znajdziemy na stronie Adrenaline.

Stanik sportowy z dodatkowymi miseczkami i regulacją

Ostatnim modelem staników sportowych, z którym możemy spotkać się w sklepie jest ten, wyposażony w dodatkowe miseczki i dodatkową regulację. Łatwo można wywnioskować, że tego typu wsparcie podczas treningów, sprawdzi się w przypadku pań o obfitym biuście. Zasada działania tego stanika jest niesamowicie podobna do omawianych powyżej modeli. Niemniej jednak dodatkowo posiada on regulowaną pod biustem taśmę, która ma za zadanie zapewnić jeszcze większą stabilność piersiom. Stanik ten również przyciska biust, a dwie osobne miseczki wspierają każdą pierś z osobna. W taki model stanika sportowego, również możemy wyposażyć się na naszej stronie internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj