Zaprzyjaźnij się z kolorami: Beż

Odcień, który jest zawsze modny

Beżowe stylizacje w modzie
Fot. H&M

Postanowiłeś porzucić ubrania w czarnych odcieniach, ale boisz się bardziej wyrazistych kolorów? Zacznij od beżu i przekonaj się, że wcale nie pasuje on tylko do nudnych i staroświeckich zestawów.

O beżu mawia się, że będzie zawsze modny. W zależności, czy barwa ta będzie podstawowym elementem stylizacji, czy jedynie dodatkiem, będziecie mogli przygotować zestawy neutralne lub wręcz przeciwnie – dużo odważniejsze propozycje.

Z czym połączyć ubrania w kolorze beżowym?

Beż jest bardzo uniwersalny i pasuje do wielu kolorów. Można go połączyć chociażby z granatem, błękitem, szarością, bielą. Beż jest też dobrą bazą do wyeksponowania wyrazistych kolorów takich jak czerwień, pomarańcz, zieleń, a  nawet fiolet. Tak naprawdę najgorzej wypada z czernią (w bezpośrednim połączeniu). Mimo to niektórzy projektanci starają się wypromować tego typu zestawy. Marka Burberry bardzo często łączy swój beżowy trencz z czarnymi spodniami.

Kolor beżowy należy do klasyki. Granatowa marynarka + beżowe spodnie to jedne z najpopularniejszych elementów stylu smart casual. Warto wspomnieć, że takie połączenie (inny odcień marynarki i spodni) nazywane jest często zestawem koordynowanym. Można go wykorzystać w alternatywie dla garnituru – oczywiście tam, gdzie nie występuje sztywny dress code.

(Fot. główna – H&M)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj