Kolor oliwkowy w modzie męskiej. Czy warto?

Kolor oliwkowy w modzie
Fot. Gant

Inaczej nazywana jest zielenią wojskową, dlatego że wiele armii na całym świecie ma mundury w tym kolorze. W modzie męskiej ma więcej przeciwników niż zwolenników. Może zostanie doceniona w tym sezonie?

Dlaczego kolor oliwkowy nie jest popularny? Oprócz tego, że wykorzystywany jest przez armię, to ubrania w tym kolorze są noszone także przez myśliwych czy leśników. To sprawia, że kojarzy się on z odzieżą służbową, roboczą. Inna sprawa, że ten odcień zieleni jest nijaki i ciężko go zestawić z innymi kolorami. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Spróbujmy wspólnie przygotować kilka zestawień kolorystycznych.

Z czym połączyć kolor oliwkowy

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie połączenie zieleni z beżem lub brązem. Uzyskamy zestawy w stylu safari lub militarnym. Odważniejszą propozycją jest na pewno zestawienie oliwki z granatem. Zieleń kojarzy się z czasem wolnym, granat od zawsze z elegancją. Takie połączenie może być bardzo interesujące. Co ciekawe, oliwkę można zestawić także z kolorem pomarańczowym, jednak pod warunkiem, że jego odcień jest stonowany.

Zieleń wojskową można wykorzystać głównie w modzie casualowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj