Dżentelmen a telefon. Jak z klasą korzystać ze smartfona?

Instagram negatywnie wpływa na psychikę

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez smartfona. Służy nam nie tylko do rozmów, ale i przeglądania internetu, oglądania filmów czy robienia zdjęć. Jak prawdziwy dżentelmen powinien korzystać z telefonu?

Dyskrecja

Niezależnie od tematu rozmowy powinieneś korzystać z telefonu tak, aby osoby z otoczenia nie musiały słuchać Twojej dyskusji. Podboje miłosne czy wspomnienia weekendowej imprezy nie będą interesujące dla współpasażerów czy przechodniów. Jeśli musisz korzystać z telefonu w towarzystwie innych osób, mów ściszonym głosem, następnie zakończ rozmowę najszybciej jak się da.

Odpowiedni dzwonek

Hity disco polo czy śmieszne teksty w stylu „uwaga żona dzwoni” nie pasują do dżentelmena. Wyobraźcie sobie spotkanie biznesowe, podczas którego ktoś dzwoni do jednego z uczestników, a z głośników rozbrzmiewa „Jesteś szalona”. Zwykła wiocha. Inna ważna sprawa to głośność dzwonka. Telefon nie powinien przeszkadzać innym ludziom z Twojego otoczenia.

Telefon podczas zabawy

Nie warto nagrywać całego koncertu na pamiątkę. Lepiej bawić się, a potem kupić dvd z oryginalnym zapisem. Prawdziwy dżentelmen podczas imprezy stara się jak najrzadziej korzystać ze smartfona. Co ciekawe, powstaje coraz więcej klubów muzycznych, w których używanie telefonu jest zabronione. Czy w przyszłości będzie to standardem?

Fotografowanie w restauracji

W lokalach gastronomicznych należy zachować umiar. Nawet jeśli chcesz się pochwalić zdjęciem swojego dania na Instagramie, to zrób je dyskretnie, bez używania lampy błyskowej. Coraz więcej restauracji, podobnie jak w przypadku wspomnianych wcześniej klubów muzycznych, wprowadza zakaz używania smartfonów lub oferuje zniżki na dania w przypadku wyłączenia telefonu.

Czyszczenie danych

Zamierzasz sprzedać swój telefon? Radzimy wcześniej wyczyścić dane. Wiele osób wciąż przed przekazaniem telefonu nie usuwa swoich kontaktów, zdjęć i notatek lub robi to w sposób nieprawidłowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj