Jak wyglądać lepiej w koszuli? Podpowiadamy!

Jak wybrać koszulę - poradnik
Fot. Olzen

Choć koszula to jeden z najważniejszych elementów męskiej garderoby, to nie wszyscy mężczyźni potrafią wybrać produkt, w którym będą dobrze się czuć i jeszcze lepiej wyglądać. 

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania koszuli? Zobaczcie nasze porady.

1Nie ilość, a jakość

Chyba wszyscy lubimy promocje. Wyprzedaże to jednak czas, kiedy statystyczny kupujący „traci głowę” i nabywa zbyt dużo produktów, kierując się tylko ceną. Dlatego zawsze przy zakupie koszuli należy spojrzeć na skład, z jakiego została ona wykonana oraz na jakość wykończeń. Sprawdźcie również, czy produkt nie posiada żadnych wad. Coraz częstsza jest sprzedaż, szczególnie w outletach, produktów z metką – drugi gatunek.

2Jedna nie wystarczy

Liczba koszul, które powinieneś posiadać w szafie, zależy m.in. od preferowanego stylu czy miejsca pracy. Mężczyźni, którzy na co dzień zobowiązani są do eleganckiego dress code’u muszą posiadać ich więcej. Nawet jeśli nie masz formalnego stylu, powinieneś posiadać co najmniej trzy koszule. Pierwsza powinna być w kolorze białym i możesz połączyć ją np. z garniturem. Druga w kolorze błękitnym – wykorzystasz ją także w stylizacjach półformalnych. Trzecia może być koszulą jeansową. Tego typu produkt powrócił kilka lat temu i wciąż jest w modzie. Możesz go wykorzystać także w stylizacjach casualowych.

3Wybierz krój

To kwestia, która sprawia mężczyznom największy kłopot. Szczególnie jeśli nie wiedzą, który krój podkreśli ich zalety, a ukryje niedoskonałości. Wyróżniane są trzy kroje koszul. Custom, Regular oraz Slim fit. Pierwszy z nich jest najbardziej standardowy i powinien z założenia pasować na każdą sylwetkę. Koszule w kroju regular nie posiadają natomiast wcięcia w talii, dlatego sprawdzają się w przypadku regularnej sylwetki. Slim fit to krój wyszczuplany.

4Jaki kołnierzyk?

Kołnierzyk powinien pasować do kształtu twarzy, ale i okazji. Jeśli Wasza twarz ma kształt kwadratowy, to możecie wykorzystać koszule z każdym kołnierzykiem. Osoby, które mają jednak podłużną lub smukłą twarz, powinny unikać kołnierzyków typu kent i button down. Dlaczego? Bo mogą je optycznie wydłużać, dlatego lepiej wybrać wersje cutaway lub spread. Osoby o owalnej lub okrągłej twarzy najlepiej prezentują się z kołnierzykami o mniej rozłożystych wyłogach.

5Wpuszczać w spodnie?

We wszystkich eleganckich stylizacjach koszula musi być wpuszczona w spodnie. To niepodważalna zasada. Mimo to jest często łamana przez niezwiązanych z modą mężczyzn. W przypadku stylizacji nieformalnych, koszula może być wypuszczona na spodnie, ale powinien to być produkt bardziej dopasowany i krótszy.

6Dbanie o rzeczy

Pamiętajcie, że nawet najlepszej jakości produkt bez pielęgnacji – odpowiedniego prania i prasowania – będzie wyglądał na zniszczony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj