Leczenie ortodontyczne dla zabieganych – kontakt z lekarzem przez Internet

Leczenie ortodontyczne

Wady zgryzu wymagają leczenia nie tylko ze względów estetycznych. Mogą one narażać wysunięte zęby na urazy mechaniczne, utrudniać właściwą higienę jamy ustnej czy przyczyniać się do nierównomiernego ścierania zębów podczas gryzienia i żucia. Leczenie ortodontyczne bywa czasochłonne, jednak nie wszystkie wizyty kontrolne musimy odbywać w tradycyjnej formie. Zamiast nich nowoczesne placówki proponują kontakt z lekarzem przez Internet oraz inne udogodnienia.

Dlaczego warto prostować zęby w każdym wieku?

Najczęściej decyzja o leczeniu wad zgryzu podejmowana jest ze względu na estetykę zębów i ich ustawienie. Problem estetyczny związany z krzywymi zębami rzeczywiście może utrudniać życie, odbierać pewność siebie w relacjach z innymi ludźmi i być powodem kompleksów. Potęguje to fakt, że wady zgryzu wpływają nie tylko na wygląd samych zębów, ale często i całej twarzy.

Nie bez znaczenia jest także estetyka samego aparatu. Przy wyborze modelu z metalowymi zamkami na czas leczenia trzeba zaakceptować jego specyficzny wygląd. Dla niektórych bywa to trudne, zwłaszcza że tradycyjne leczenie ortodontyczne trwa zwykle około 2 lat. Estetyczną alternatywą są nakładki clear aligner wykonywane z całkowicie transparentnych materiałów. Placówki posiadające je w ofercie są dostępne w większych miastach kraju. Żeby je znaleźć, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę aparatu wraz z miejscowością zamieszkania, jak „clear aligner Warszawa”.

Poza kwestiami związanymi z estetyką warto wiedzieć, że wady zgryzu mogą powodować także problemy zdrowotne. Wśród najczęściej spotykanych mówi się przede wszystkim o utrudnionej higienie zębów, zwłaszcza nachodzących na siebie, przez co zbierające się zanieczyszczenia stają się pożywką dla bakterii. W ten sposób z powodu wad zgryzu w jamie ustnej może dojść do rozprzestrzeniających się infekcji zarówno zębów, jak i dziąseł. Nie bez znaczenia jest także nierównomierne zużycie zębów, odpowiadające za ich ścieranie i odsłanianie wrażliwych tkanek.

Proste zęby po leczeniu

Kontrola postępów leczenia w aplikacji

Leczenie ortodontyczne trwa przynajmniej kilka miesięcy i musi być nadzorowane przez specjalistę. Zwykle oznacza to rutynowe wizyty kontrolne, które trudno zmieścić w napiętym grafiku. A gdyby tak, zamiast regularnych wizyt, umożliwić pacjentom kontakt ze specjalistami przez aplikację? To z pewnością spora oszczędność czasu, a nierzadko i środków związanych choćby z samym dojazdem do placówki.

Pewnych wizyt oczywiście nie sposób ominąć, w tym pierwszej, podczas której robiony jest skan 3D zębów dla lepszego obrazu wad zgryzu, stworzenia symulacji efektów leczenia i przygotowania indywidualnych nakładek na zęby. Dobrze jest więc wybrać placówkę blisko miejsca zamieszkania, w której przyjmuje wykwalifikowany ortodonta Wrocław, Poznań, czy Częstochowa – wszystkie te miasta posiadają takich specjalistów.

Poszukiwanie ortodonty

Po pierwszej wizycie pacjent otrzymuje indywidualny plan leczenia, a po czasie także i przezroczyste nakładki clear aligner wysłane wprost na adres domowy. Nakładki należy nosić przez 22 godziny na dobę i zmieniać co 2 tygodnie. Do aplikacji wgrywa się zdjęcia własnego uśmiechu, które pozwalają specjaliście na monitorowanie postępów leczenia. Dzięki temu, jeśli nie ma takiej potrzeby, nie trzeba pojawiać się w placówce osobiście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj