Marki, które powinieneś znać: Loro Piana

Loro Piana opinie
Fot. Loro Piana

Luksusowa marka z Włoch, która specjalizuje się w produkcji eleganckiej odzieży z kaszmiru i wełny. Ekskluzywne produkty Loro Piana corocznie wyróżniają się na tle konkurencji.

Włoska marka została założona w 1924 r., jednak rodzina jej właściciela już wiele lat wcześniej zajmowała się handlem tkaninami. Dziś Loro Piana jako jedna z nielicznych w całości kontroluje proces produkcji swoich wyrobów – zarówno tkanin, jak i gotowych produktów. Ma też wyłączność na pozyskiwanie surowca z wikuni, który jest uznawany za najdelikatniejszą i jednocześnie najdroższą wełnę na świecie. Włoska marka otrzymała na to zgodę, ponieważ wspólnie z rządem Peru założyła specjalny rezerwat Dr Franco Lora Piana, dzięki czemu przyczyniła się do ochrony zagrożonego gatunku zwierząt.

Wiele z produktów firmy jest wykonywanych ręcznie we Włoszech. Odzież Loro Piano słynie z bardzo dobrej jakości i pochlebnych opinii klientów. Nabywcami artykułów są osoby zamożne. Najtańsze marynarki z bieżącej kolekcji kosztują 1.6-2 tys. euro, ich średnia cena jest jednak dwa razy większa. Za ręcznie wykonany płaszcz zapłacimy 10 tys. euro, a sweter z wełny z wikuni 3.5 tys.

Loro Piana posiada ponad 130 butików na całym świecie – m.in. w Nowym Jorku, Paryżu czy Dubaju. Uruchomiła także sklep internetowy, gdzie jest dostępna część asortymentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj