Maciej Budzich – bloger Mediafun. Kim jest i czym się zajmuje?

Maciej Budzich biografia
Fot. TEDx / YouTube

Pasjonat mediów i komentator branży internetowej. Maciej Budzich od kilkunastu lat inspiruje i szkoli właścicieli firm oraz pracowników z branży marketingowej.

Maciej Budzich urodził się w 1977 r. Pochodzi z Koszalina. Po przeprowadzce do Warszawy był dyrektorem artystycznym miesięcznika Brief. Kiedy odszedł z firmy, postanowił założyć blog i własny magazyn MediaFun. Budzich jest uznawany za jednego z pierwszych polskich profesjonalnych blogerów – zarabiających na swojej internetowej działalności. To laureat wielu nagród, m.in. wyróżnienia człowiek roku 2009 (Internet Standard), bloger odpowiedzialny społecznie (Blog Forum Gdańsk).

Oprócz prowadzonych w całej Polsce szkoleń Maciej Budzich jest też wykładowcą Akademii Górniczo-Hutniczej i Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie.

W 2010 r. Maciej Budzich zorganizował pierwszą w historii debatę internautów z udziałem Prezesa Rady Ministrów – „Zapytaj premiera”. Podczas niej Donald Tusk ogłosił otwarcie dostępu do materiałów związanych z projektami ustaw.

Maciej Budzich jest też współautorem (wspólnie z Krzysztofem Czeczotem) słuchowiska – Biblia Audio. To 1113 godzin nagrań z udziałem najlepszych polskich aktorów. Fragmenty Biblii czytają m.in. Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Krystyna Janda czy Wojciech Malajkat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj