Materace Olsztyn – 3 parametry, o których należy pamiętać przed zakupem

Opinie o materacach

Sen i nocny odpoczynek jest czasem, kiedy organizm regeneruje się po całym dni aktywności. Według badań specjalistów, właściwy i niezakłócony przebieg snu jest potrzebny do zachowania zdrowia fizycznego, a także dobrego samopoczucia. Nocna regeneracja wpływa na dobrą pracę organów wewnętrznych, a zwłaszcza mózgu, który potrzebuje odpoczynku dla zachowania swoich funkcji. Jednym z czynników, który skutecznie ułatwia dobre przesypianie nocy jest dobrze dobrany materac, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Odpowiednie podłoże do snu nie tylko pomaga zregenerować siły, ale ma też znaczenie dla zachowania kręgosłupa w najlepszej formie. Warto poznać trzy parametry, o których trzeba pamiętać przy zakupie nowego modelu.

Twardość i rozmiar materaca – co warto wiedzieć?

Głównym zadaniem materaca jest jego wpływ na obieranie właściwej pozycji ciała podczas snu. Swobodne, naturalne ułożenie pozwala utrzymać kręgosłup we właściwym położeniu, co zwalcza dolegliwości bólowe pleców, a także obniża napięcie, które kumuluje się w mięśniach. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie produktu z oferty marki, która posiada wiedzę oraz doświadczenie w produkcji podłoży do spania. Jedną z polecanych marek jest producent Hilding, który oferuje materace wykonywane z najlepszych surowców.

Podczas wyboru konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na jego twardość. To cecha, która decyduje o stabilności podłoża i konstrukcji materaca, w stosunku do posiadanej masy ciała. Twardość jest oznaczana symbolem H i posiada cyfrową skalę, gdzie miękkie modele przeznaczone są dla lżejszych osób, do 60 kg. Z kolei materace twarde i średnio twarde będą odpowiednie dla cięższych osób, a także dla par.

Wielkość modelu powinna być dopasowana do wielkości posiadanego łóżka. W sytuacji, gdy materac będzie zbyt mały, podczas zmiany pozycji w nocy będzie przesuwał się po stelażu, co może prowadzić do pobudek i przerywania fazy snu. Dobrym rozwiązaniem do sypialni jest twardy materac 140×200, dodatkowo wyposażony w siedem stref twardości, co pozwoli na odpowiednie podparcie wszystkich odcinków kręgosłupa. Osoby śpiące w pojedynkę mogą przemyśleć zakup mniej twardego modelu, gdyż nacisk ciała na powierzchnię podłoża nie będzie duży.

Wypełnienie materaca – na jaki się zdecydować?

Bardzo ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie konkretnego modelu jest jego wypełnienie. To ono decyduje o właściwościach podłoża, które należy ściśle dopasować do swoich potrzeb.

W ofercie marki Hilding można znaleźć materace, które charakteryzują się różnym rodzajem wypełnienia. Modele sprężynowe charakteryzują się konstrukcją opartą na wykorzystaniu nowoczesnych systemów sprężyn bonnelowych, kieszeniowych, a także MuliPocket i InterActiv. Ciekawą propozycją jest materac Cha-Cha, który jest dobrym wyborem do sypialni. Jego wypełnienie składa się ze sprężyn kieszeniowych, które tworzą siedem stref twardości dla zwiększenia komfortu snu i maksymalnej regeneracji kręgosłupa. Dzięki rozmieszczeniu każdej sprężynki w pojedynczej kieszonce, druga osoba korzystająca z materaca nie odczuwa zmiany pozycji w nocy przez partnera. Dodatek pianki Velvet Touch dodatkowo zwiększa sprężystość materaca i nie prowadzi do niekontrolowanego wginania się konstrukcji.

Dużą popularnością cieszą się również modele piankowe, które dzięki wykorzystaniu wysokoelastycznych wypełnień doskonale wspierają ciało podczas snu. Model Conga to nowoczesny materac, który składa się z czterech pianek o różnej właściwości. Ich różna twardość pozwala na właściwe rozmieszczenie ciężaru ciała na powierzchni modelu, co ułatwia odprężenie i niwelowanie napięcia w poszczególnych odcinkach kręgosłupa.

Wybór odpowiedniego materaca nie jest łatwy. Najważniejszymi kryteriami, które naprowadzą na podjęcie słusznej decyzji, są: rozmiar podłoża, rodzaj wypełnienia oraz właściwa twardość. Marka Hilding posiada w swojej ofercie szeroki wybór materacy, co ułatwia odnalezienie najlepszego modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj