Męska pielęgnacja. Krok po kroku do zdrowych włosów

Pielęgnacja włosów męskich

Wiele osób zastanawia się, czy włosy męskie czym się różnią od damskich. Odpowiedź jest prosta – nie różnią się niczym pod względem struktury i budowy. Jedyną różnicę, i to nie zawsze, możemy zauważyć przy dotyku – włosy męskie zazwyczaj są twardsze i sztywniejsze. A dlaczego tak się dzieje? Kluczem do rozwiązania zagadki jest męska pielęgnacja, która jest zwykle uboższa niż ta u pań.

O ile męskie włosy nie różnią się od damskich, o tyle pewne niuanse charakteryzują męską skórę głowy. Jest ona twardsza od skóry kobiet i posiada więcej gruczołów łojowych. Dlatego też tak istotne jest, by dobierać do niej odpowiednie produkty pielęgnacyjne. Panowie powinni stawiać na specjalne szampony dla mężczyzn, które będą precyzyjnie odpowiadać na potrzeby ich głowy oraz samych włosów.

Mężczyźni dbają o siebie

Z upływem lat coraz więcej mężczyzn zaczyna o siebie dbać w bardziej złożony sposób. Panowie odwiedzają gabinety kosmetyczne, fryzjerów, spa. Mężczyźni, w porównaniu z kobietami, częściej cierpią z powodu utraty włosów, zaczynają się u nich pojawiać zakola. Częściej także dręczy ich łupież i przetłuszczanie się skóry głowy. A to z powodu większej ilości gruczołów łojowych znajdujących się na głowie. Jak zatem mężczyźni powinni dbać o włosy?

Jak dbać o męskie włosy?

Mężczyźni mają coraz większą świadomość tego, jak istotna dla zachowania zdrowia i świetnego wyglądu jest pielęgnacja. Na rynku można znaleźć wiele produktów kosmetycznych przeznaczonych dla panów. Czym zatem kierować się przy wyborze, aby włosy były lśniące, gęste i nie wypadały?

Skład produktu kosmetycznego jest bardzo ważny. Szampon dla mężczyzn, którzy borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów, powinien w swoim składzie zawierać składnik, który zahamuje utratę włosów i jednocześnie pobudzi je do wzrostu.

Na liście składników warto szukać biotyny, która wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych, wzmacnia, regeneruje i odżywia włosy. Należy także pamiętać, że – aby kuracje regenerujące były skuteczne – należy stosować je regularnie. Drodzy panowie, wy też możecie mieć piękne, gęste, lśniące włosy i cieszyć się ich wyglądem każdego dnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj