Męskie zegarki bez tajemnic – sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem!

Zegarek Casio

Na zegarek składają się trzy podstawowe elementy: pasek, tarcza i koperta. To one definiują charakter i styl zegarka. Dlatego wybierając konkretny model, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wygląd tych elementów oraz rodzaj materiałów, z jakich zostały wykonane. Dzięki temu z łatwością będzie można porównać jakość i cenę zegarków wybranych przez nas marek.

Pasek

Pasek zegarka ma największe znaczenie, jeśli chodzi o jego wygląd. W przypadku zegarów wizytowych czy wieczorowych paski powinny mieć charakter klasyczny i być utrzymane w spokojnych i stonowanych kolorach. Najbardziej klasyczne zegarki to te, które będą miały skórzane paski. Ich kolor i faktura powinny być dopasowane do innych skórzanych elementów stroju.

Najczęściej będą to buty, pasek do spodni oraz aktówka. Skórzane paski zazwyczaj są wykonane ze skóry cielęcej, choć na rynku można spotkać również takie, które są wykonane ze skóry egzotycznych zwierząt. W tym drugim przypadku należy pamiętać, że cena takiego zegarka będzie o wiele wyższa w porównaniu z zegarkami, których paski są wykonane ze skóry cielęcej. Inne tworzywa, które bywają stosowane do produkcji pasków zegarków to przede wszystkim silikon, który najczęściej bywa stosowany w zegarkach sportowych, ponieważ jest odporny na działanie wilgoci, oraz taśmy nylonowe.

Zegarki mające paski mogą posiadać zapięcie klamerkowe, które jest najbardziej popularne, a jednocześnie najbardziej eleganckie, bransoletowe, a także motylkowe. Natomiast jeśli chodzi o zegarki zakładane na co dzień czy też zegarki sportowe, w tym przypadku możemy postawić na bransoletę. Bransolety najczęściej bywają robione z tych samych materiałów, co koperta zegarka. Tego rodzaju zegarki świetnie sprawdzą się podczas codziennych sytuacji, choć na rynku można znaleźć takie, które będą również wyglądały elegancko. Przykładem może być zegarek casio g-shock. Casio g-shock świetnie sprawdzi się również dla miłośników dalekich podróży i ekstremalnych wrażeń, a to za sprawą niezwykłej wytrzymałości na wszelkiego rodzaju wstrząsy.

Tarcza

Jeśli chodzi o tarczę zegarka, w tym przypadku znaczenie ma przede wszystkim jej kolor oraz zdobienia. Im bardziej minimalistyczna i jasna, tym bardziej pasuje na okazje oficjalne i biznesowe. W przypadku zegarków wieczorowych możemy postawić na większe zdobienia tarczy. Jasne tarcze najlepiej współgrają z paskami w kolorze czerni, ciemnego brązu oraz granatu. Z kolei ciemne tarcze, przede wszystkim granatowe, czarne, czy grafitowe są charakterystyczne dla zegarków sportowych i tych przeznaczonych na co dzień.

Koperta

Koperta to zewnętrzna obudowa zegarka. Jej kolor powinien pasować do pozostałych elementów zegarka, a także do elementów zdobień pozostałych części garderoby, jak choćby spinek do mankietów czy klamry paska do spodni. Najczęściej koperta ma kształt okrągły, ale możemy także spotkać zegarki z kwadratową kopertą. Popularne są również kształty elipsy czy owalu.

Opis powyższych elementów może być pomocny w wyborze zegarka sportowego, wizytowego, wieczorowego czy przeznaczonego do noszenia na co dzień. Na rynku jednak dostępne są także zegarki tzw. specjalistyczne. Ich funkcje, a także budowa pozwalają je nosić podczas różnego rodzaju nietypowych sytuacji. Oprócz wspominanego wcześniej casio g-shock, który jest wstrząsoodporny, można wymienić także zegarki wodoodporne czy zegarki ze stoperami przeznaczone dla biegaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj