Nie możesz schudnąć? Przeczytaj te porady!

Jak schudnąć?

Brak satysfakcjonujących postępów w odchudzaniu może być demotywujący. Występuje zwykle na początku drogi do idealnej sylwetki, kiedy mimo włożonego wysiłku waga nadal stoi w miejscu. Zdarza się także, że po zrzuceniu kilku kilogramów tempo chudnięcia nagle spada. Jeśli ten problem Cię dotyczy, to koniecznie sprawdź, dlaczego tak się dzieje!

Piękna, smukła sylwetka jest przedmiotem pożądania wielu osób. Dla uzyskania takiego wyglądu niektórzy są skłonni poddawać się intensywnym ćwiczeniom, czy restrykcyjnej diecie. Bardzo frustrujący jest brak oczekiwanych efektów odchudzania. Jednak często wynika to z różnych błędnych założeń i przyzwyczajeń. Niekiedy trzeba zmodyfikować dietę lub zaopatrzyć się w spalacze tłuszczu. Zobacz, co najczęściej rujnuje efekty odchudzania.

Podjadasz

Wiesz że powinnaś trzymać się zasad diety, jednak czasem sięgasz po drobne przekąski. Chociaż może się to wydawać niewinne, to niekiedy można w ten sposób dołożyć sobie kilkaset kalorii dziennie. Bardzo zdradliwe są tzw. zdrowe przekąski – orzechy, pestki dyni i słonecznika, czy suszone owoce. Chociaż mają one sporo zalet, to należy pamiętać, że są bardzo kaloryczne. Aby sprawdzić, czy nie podjadasz zbyt często, warto prowadzić dzienniczek i notować wszystkie spożywane produkty wraz z dokładną masą. Podliczając codzienne ilości kalorii, możesz się bardzo zdziwić!

Masz nieodpowiednią dietę

W walce z nadmierną masą ciała, warto stosować skuteczne i sprawdzone metody – racjonalną dietę dostosowaną do potrzeb organizmu. Lepiej unikać modnych, bardzo restrykcyjnych diet. Metodami, które pomagają przyspieszyć chudnięcie, są np. spalacze tłuszczu i lekkie zwiększenie ilości białka w diecie. Jednak jeśli masz wątpliwości jak to zrobić, lepiej skonsultuj się z dietetykiem.

Odpuszczasz sobie na treningu

To zupełnie normalne, że z czasem zmniejsza się motywacja i ćwiczenia nie są wykonywane z takim zaangażowaniem jak na początku. Dlatego warto równomiernie rozłożyć siły na cały proces kształtowania sylwetki. Jeśli nie masz czasu na wykonanie treningu w całości, to, zamiast odpuszczać sobie kilka serii, lepiej podziel go na dwie części i pozostałe ćwiczenia zrób później. Aby sprawdzić, czy dajesz z siebie wystarczająco dużo, warto zaopatrzyć się w opaskę do monitorowania aktywności. Dzięki niej będziesz mieć kontrolę nad efektywnością treningu.

Masz obrzęki lub wzdęcia

Jeśli utrzymujesz prawidłową dietę i regularnie ćwiczysz, a nadal nie podoba Ci się własna sylwetka, to być może przyczyna nie leży w wysokiej masie ciała. Częstym problemem, szczególnie latem, może być nadmierne gromadzenie wody w organizmie. Jeśli rano nie możesz włożyć na palce ulubionej biżuterii, masz opuchniętą twarz, lub sztywne, nabrzmiałe łydki, to może świadczyć o tendencji do powstawania obrzęków. Podobne efekty dają także wzdęcia brzucha. Takie problemy warto skonsultować z lekarzem.

Zaburzenia hormonalne

Wiele osób zmaga się z problemami dotyczącymi gospodarki hormonalnej. Jeśli masz wrażenie, że nie możesz schudnąć, to warto wykonać odpowiednie badania. Leczenie pomoże Ci poczuć się lepiej i zredukować nadwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj