O morzu i mężczyznach – marka kosmetyków Captain Fawcett

Kosmetyki Captain Fawcett

Co stanowi wspólny mianownik między morzem a mężczyznami? Jak się okazuje nie tylko marynarze, ale również marka kosmetyków dla mężczyzn Captain Fawcett! Spektakularna historia jej powstania i fenomenalne właściwości jej kosmetyków sprawiają, że każdy mężczyzna chce ich wypróbować. Poznajmy produkty od Captain Fawcett.

Kapitan lubiący dbać o wąsy

Kapitan Percy Fawcett słynął z tego, że zawsze, niezależnie od warunków pogodowych panujących na lądzie, w powietrzu i wodzie, posiadał perfekcyjnie podkręcone wąsy. Nigdy nie zdradzał swojego sekretu, sekret zdradził się sam po bardzo długim czasie.

Ale zacznijmy tę spektakularną opowieść od początku. Percy Fawcett pełnił służbę kapitana Królewskiej Marynarki Wojennej na dworze króla Anglii, Edwarda. Ten nieustraszony badacz pewnego razu zebrał załogę i wybrał się na wyprawę ku źródłu rzeki Ubangi, głównego dopływu rzeki Kongo w Afryce. Finalnie wyprawa ta zakończyła się dramatycznie, bo po kapitanie, załodze i pokładzie zaginął wszelki ślad. Dopiero w 1997 roku, czyli prawie sto lat, od wyprawy z 1905 roku, odnaleziono na wyprzedaży spróchniały kufer należący do kapitana Percy’ego Fawcetta, w nim zaś kryło się coś niespodziewanego.

Niespodziewana marka

W kufrze kryły się receptury kosmetyków, jak też mazidła do włosów opracowane przez samego kapitana Percy’ego Fawcetta. Wreszcie wyjaśniła się sprawa jego nienagannie ułożonych wąsów. To wielkie dziedzictwo stało się też wielką szansą marketingową, bo odtworzono stworzone przez niego receptury i założono markę produkującą kosmetyki dla mężczyzn pod nazwą Captain Fawcett. Obecnie ta brytyjska marka stanowi obok Apothecary 87, Royal Crown, czy Percy Nobleman, jedną ze sztampowych marek z męskimi kosmetykami.

Olejki do brody Captain Fawcett

W asortymencie marki Captain Fawcett wymienia się mydła, perfumy, woski do wąsów i olejki do bród. Wśród najbardziej znanych i lubianych kosmetyków znajdują się te ostatnie. Stanowią wyborne połączenie olejów nawilżających i olejów eterycznych. Captain Fawcett Private Stock ma woń drzewną, Captain Fawcett Booze & Baccy jest kwiatowy, a Captain Fawcett The Million Dollar jest owocowy.

Drzewny Captain Fawcett Private Stock

Olejek do brody Captain Fawcett Private Stock to mieszanka paczuli i cedru. Odznacza się on drzewną wonią i elegancją. Pasuje do mężczyzn ceniących klasykę.

Kwiatowy Captain Fawcett Booze & Baccy

Olejek do brody Captain Fawcett Booze & Baccy to mieszanka goździków, wanilii, żywicy i kadzidłowca. Odznacza się on kwiatową wonią i ciepłem. Pasuje do mężczyzn o głębokiej wrażliwości.

Owocowy Captain Fawcett The Million Dollar

Olejek do brody Captain Fawcett The Million Dollar to mieszanka pomarańczy, grejpfruta, bergamotki i żywicy. Odznacza się on owocową wonią i żywiołowością. Pasuje do mężczyzn prowadzących aktywny tryb życia.

Więcej informacji na temat produktów Captain Fawcett znajduje się na stronie sklepu BeardMan – http://beardman.pl/producent/captain-fawcett.

 

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawie spreparowana historyjka marketingowa na bazie prawdziwego podróżnika, który na imię miał Percival a nie Peabody, był podpułkownikiem a nie kapitanem i zaginął w 1925 a nie w 1905 😉

    „Percival Harrison Fawcett (ur. 18 sierpnia 1867, zm. po 29 maja 1925) − brytyjski wojskowy, oficer artylerii oraz podróżnik. (…). W 1925 wyruszył na swoją ostatnią wyprawę. Ekspedycja, w skład której wchodzili Fawcett, jego syn Jack, Raleigh Rimmell i dwaj brazylijscy przewodnicy, 20 kwietnia wyruszyła z miejscowości Cuiabá. Ostatnia wiadomość od niego pochodziła z końca maja tego roku. W następnych latach nie odnaleziono, mimo podejmowanych prób, ani podróżników, ani ich ciał.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj