Obsyp ją brylantami! W poszukiwaniu pierścionka zaręczynowego

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zjawiskowa i legendarna Marilyn Monroe śpiewała przed laty, że „diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety” – i choć lata lecą, wydaje się, że to hasło jest nadal aktualne. Przynajmniej jeśli bierzemy pod uwagę trendy dotyczące pierścionków zaręczynowych. Zarówno zresztą kobiety, jak i faceci przyznają, że jedynym słusznym jest pierścionek zaręczynowy z brylantem. Cena Cię przeraża? Myślisz, że brylant oznacza bajońską sumę, której nie będziesz w stanie wyłożyć? Nic bardziej mylnego. Dziś bez problemu można znaleźć także takie modele, które nie zrujnują Twojego portfela.

Oczko – zawsze w centrum uwagi

Tradycyjnie przyjmuje się, że pierścionek zaręczynowy powinien mieć oczko. Mniejsze czy większe – to już zależy od gustu, ale jest ono niezbywalnym elementem. Opcje są więc dwie – brylant lub cyrkonia. Ta druga jest znacznie tańsza, ale również znacznie mniej trwała i przez wielu uważana za niewystarczająco dostojną jak na tak poważną okazję. Dlatego też znaczna większość dostępnych na rynku modeli pierścionków ozdobiona jest brylantem. Brylant to swego rodzaju symbol, podkreślenie faktu, że Wasza miłość jest czymś najcenniejszym… Twierdzi się więc, że jest odpowiedni w przypadku zaręczyn.

Warto jednak uświadomić sobie, że choć w powszechnej świadomości brylant musi być duży, w sztuce jubilerskiej występują okazy o przeróżnych wielkościach – zaczynają się od 0,01 karata. Różne są też układy, w jakich występują. Czasem za oczko służy pojedynczy, mały brylancik, czasem – kilkanaście małych kamyczków tworzy koronę, w której osadza się szafir czy rubin. Bardzo oryginalne i przykuwające uwagę są pierścionki zaręczynowe z perłą w roli głównej.

To, czy wybrany przez Ciebie pierścionek spodoba się Twojej ukochanej, zależy jednak przede wszystkim od jej indywidualnych preferencji. Sam pewnie wiesz najlepiej, jaką biżuterię nosi najchętniej… A jeśli masz wątpliwości, pogadaj z jej mamą, siostrą albo przyjaciółką. Nikt nie doradzi Ci tak dobrze, jak one.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem – cena

Choć nie każda kobieta się do tego przyznaje, marzeniem wszystkich jest pierścionek zaręczynowy z brylantem. Cena rośnie rzecz jasna wraz z rozmiarem oczka – najtańsze brylantowe pierścionki można jednak znaleźć już za ok. 500 zł. Są one najczęściej bardzo proste, delikatne i ozdobione niewielkim oczkiem. Spodobają się przede wszystkim kobietom preferującym w życiu minimalizm i prostotę. Większe brylanty wiążą się oczywiście z większym wydatkiem. Górna granica w salonach wiodących producentów biżuterii, takich jak W.KRUK, to ok. 35 tysięcy zł.

Rozpiętość cenowa jest więc, jak widzisz, ogromna. Oznacza to jednak, że brylanty wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla bajecznie bogatych par. Szukaj, porównuj, a z pewnością znajdziesz ten jedyny, idealny model. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj