Marki, które powinieneś znać: Pashley

Rower Pashley - opinie
Fot. Pashley

Od ponad 90 lat produkują rowery, które wzbudzają zachwyt na całym świecie. 

Historia firmy zaczęła się w 1926 r. Początkowo jej założyciel William Rathbone Pashley postanowił produkować w Wielkiej Brytanii rowery turystyczne i wyścigowe. Konkurencja była jednak zbyt duża i właściciel marki postawił na jednoślady specjalistyczne. Rozpoczął produkcję rowerów ułatwiających przewożenie poczty, mleka i innych produktów gastronomicznych. Maszyny słynęły z wysokiej jakości, dlatego cieszyły się dużą popularnością.

Problemy pojawiły się kilkadziesiąt lat później. Na rynku pojawiło się mnóstwo tanich rowerów sprzedawanych nawet w marketach. Wiele firm z branży musiało obniżyć koszty i przenieść produkcję z Europy do krajów azjatyckich. Nie wszystkie przedsiębiorstwa przetrwały rywalizację z chińskimi produktami.

Tymczasem Pashley pozostawił produkcję w Wielkiej Brytanii. Firma postanowiła też powrócić do klasycznych modeli z lat 30. To był strzał w dziesiątkę. Ręczna produkcja, najwyższa jakość i dobry wygląd produktów sprawiły, że firma zaczęła dostarczać rowery do 50 krajów z całego świata.

Dziś Pashley zatrudnia zaledwie 50 osób. Najtańsze modele kosztują 2.5 tys. zł, najdroższe można kupić za ponad 8 tys. zł. Dużą zaletą produktów firmy jest możliwość personalizacji. Klient może wybrać m.in. kolor ramy, rozmiar kół, a nawet rodzaj siodła. Indywidualne zamówienia realizowane są w ciągu kilku tygodni. Oczywiście, jeśli zależy nam na czasie, to w sklepach od ręki można kupić modele z katalogu.

Posiadasz rower tej marki? Napisz opinię o rowerach Pashley w komentarzach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj