Torba męska w zależności od stylu. Jaką wybrać?

Zamierzasz kupić nową torbę męską? Najpierw zastanów się, czy ma pomieścić laptopa i dokumenty dużego formatu, czy może wystarczy, że zmieszczą się do niej klucze i portfel. 

Wybór torby, tak jak w przypadku innych dodatków, zależy od preferowanego stylu – formalnego, półformalnego czy casualowego.

Torba męska w stylu formalnym

Styl ten oparty jest głównie na garniturze i eleganckich dodatkach. Najczęściej zauważalny jest w środowisku biznesowym. W takim wypadku najlepiej wybrać torbę lub teczkę wykonaną w usztywnionej konstrukcji. Dobrze jeśli będzie ona wykonana z delikatnych i cienkich skór naturalnych o półmatowej lub błyszczącej powierzchni. W związku z tym, że noszenie torby na ramieniu może trwale odkształcić marynarkę, wymogiem jest, aby wybrany produkt posiadał rączkę.

Torba biznesowa
Fot. Frank Clegg

Torba męska w stylu półformalnym

W tym przypadku także wybierzemy torbę skórzaną, ale ze skóry naturalnej o innej fakturze. Produkt powinien mieć matowe wykończenie i mniej sztywną konstrukcję. W przypadku stylu półformalnego wygląd torby nie musi być zgodny z klasycznymi zasadami. Taki produkt może mieć duże kieszenie zewnętrzne czy metalowe wykończenia.

Torba Smart Casual
Fot. Hackett

Torba w stylu casual

Jako że styl ten jest oparty na t-shirtach, swetrach, jeansach to dobrym wyborem będzie produkt płócienny z paskiem na ramię. Artykuły mogą mieć kontrastowe przeszycia i klamry, a także nadruki.  

Torba w stylu casual
Fot. J. Crew

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj