Marki, które powinieneś znać: Vistula

Vistula - opinie na temat marki

Jest jedną z najpopularniejszych polskich marek odzieżowych. Z firmy szyjącej garnitury Vistula stała się przedsiębiorstwem, które swoją ofertę kieruje zarówno do osób preferujących styl elegancki, jak i casualowy. 

Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 1948 r. Wtedy też uruchomione zostały Krakowskie Zakłady Przemysłu Odzieżowego. Co ciekawe, początkowo Vistula szyła kolekcje zarówno męskie i damskie. Dopiero później firma skupiła się na produkcji odzieży dla panów.

Różnie układały się losy Vistuli w przeszłości. W latach 70 firma otrzymywała tak wiele zamówień, że uruchomiła kilka zakładów produkcyjnych. 30 lat później Vistula miała poważne problemy finansowe. Rok 2002 r. zakończyła z prawie stumilionową stratą. Potem było już znacznie lepiej – pomogła restrukturyzacja, odświeżenie projektów, budowa własnej sieci sprzedaży. Dziś Vistula jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek, która może pozwolić sobie na sponsorowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej i zatrudnienie Roberta Lewandowskiego jako ambasadora.

Firma znana jest z dobrych jakościowo produktów. Większość artykułów szytych jest w Polsce. Obecnie marka prowadzi trzy linie produktowe. Dwie pierwsze – Lantier i Vistula kierowane są do osób ceniących klasykę, formalne wzornictwo i wysokiej jakości tkaniny. Vistula Red natomiast cechuje się niestandardowymi krojami, bardziej wyrazistymi kolorami i kierowana jest do młodszego klienta.

Jakie jest Twoje zdanie na temat marki Vistula? Napisz swoją opinię w komentarzach. 

 

1 KOMENTARZ

  1. Szczerze ODRADZAM zakupy w sklepach stacjonarnych Vistuli wszystkich rzeczy, które mają być na prezent dla drugiej osoby- wymiana jest tam dosłownie CHORA nie dość że chciałem wymienić na coś droższego (oczywiście z dopłatą) to jeszcze pani stwierdziła że mogę zwrócić tylko 1 rzeczy, a za drugą która była w promocji za 1 grosz muszę dobrać kolejną sztukę czegokolwiek (oczywiście nie po 1 groszu) bo SYSTEM jej tego nie puści. NIGDY WIĘCEJ NIC TAM NIE KUPIĘ I WSZYSTKIM ZNAJOMYM ODRADZAM ODWIEDZINY W SKLEPACH VISTULI!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here