Włoski styl w modzie męskiej

Włosi styl w modzie
Fot. Instagram.com / Lino Leluzzi

Mediolan uważa się za europejską, a czasem nawet światową, stolicę mody. Włoski styl, choć częściowo odnosi się do klasyki, jest dzięki temu bardzo nowoczesny i wyróżnia się niespotykanymi wcześniej fasonami, żywymi kolorami czy dodatkami.

Dla Włochów moda jest zabawą i przyjemnością. Mężczyźni z tego kraju lubią być podziwiani, mają wysokie poczucie własnej wartości, które wyrażają m.in. poprzez ubiór. Jedną z cech widoczną u Włochów jest indywidualizm. To sprawia, że nie da się jednoznacznie napisać z jakich elementów składa się typowy włoski styl. Można jednak wymienić te części garderoby, które są najczęściej na ulicach Mediolanu czy innych miast widoczne.

Włosi uwielbiają marynarki, a w szczególności takie, które zwracają uwagę innych przechodniów. Stąd często wybierają oni produkty o żywych odcieniach, które są zapinane na dwa rzędy. Nie zawsze te marynarki odnoszą się do klasyki. Często są szyte w innych fasonach, mogą być też np. krótsze od standardowych produktów.

Stylowy Włoch lubi piękne koszule, wykonane z bardzo dobrej jakości tkanin. Cechują się one też tym, że są w fasonie dopasowanym do ciała. Na ulicach miast bardzo często widać też mężczyzn ubranych w białe spodnie (to widok rzadko spotykany w Polsce), którzy na stopach mają założone buty monki lub zamszowe mokasyny. Te ostatnie są zazwyczaj noszone na gołe nogi.

Warto zauważyć, że Włosi uwielbiają dodatki. Poszetki, szaliki, bransoletki są dla nich dopełnieniem udanej stylizacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj