Zalando – reklamacja. Formularz i adres e-mail. Co napisać i gdzie zgłosić?

Zakupiłeś produkt w sklepie internetowym Zalando, który posiada wadę? Przeczytaj, co musisz zrobić, żeby twoja reklamacja została rozpatrzona.

Zalando darmowy zwrot

Jeśli kupiłeś na Zalando produkt, który ci nie odpowiada, to nic straconego. Sklep posiada jeden z najlepszych programów klienckich i tym samym pozwala na zwrot zamówienia w ciągu 100 dni. Jeśli w tym czasie zauważyłeś wadę, to nie musisz składać reklamacji, a po prostu zwrócić swój towar. Pod warunkiem, że był nieużywany. Na swoim koncie użytkownika kliknij w przycisk “Dokonaj zwrotu”, podaj nr konta i koniecznie zaznacz jako powód zwrotu – artykuł uszkodzony. Następnie wybierz sposób nadania przesyłki zwrotnej. Kurier może odebrać paczkę z twojego mieszkania lub sam przekażesz ją do punktu partnerskiego – np. sklepu sieci Żabka.

Zwrot pieniędzy otrzymasz w ciągu 14 dni od daty dotarcia przesyłki zwrotnej do magazynu Zalando.

Zalando – reklamacja

Może się jednak zdarzyć, że po upływie 100 dni zauważysz, że produkt ma wadę, która nie jest związana z użytkowaniem ubrania czy butów, a wykorzystaniem przez producenta złej jakości materiału czy niewłaściwego rozwiązania konstrukcyjnego. W takim przypadku powinieneś skontaktować się z obsługą sklepu.

Kliknij tutaj, aby uruchomić formularz reklamacyjny Zalando

Po uruchomieniu formularza reklamacyjnego należy podać swoje dane osobowe – imię nazwisko, adres e-mail. Następnie trzeba wybrać numer zamówienia i wpisać kategorię wady – np. wada fabryczna, kroju, podeszwy. W kolejnym polu wpisujemy więcej informacji na temat uszkodzenia, kiedy je zauważyliśmy, jak wygląda, czy da się dalej użytkować dany produkt. Do reklamacji powinniśmy dołączyć przynajmniej 1 zdjęcie. Maksymalnie możemy dodać 3 fotografie, ale trzeba pamiętać, że każdy plik musi mieć rozmiar mniejszy niż 2 mb.

Reklamacja uznana?

Reklamowałeś jakiś produkt w sklepie internetowym Zalando? Zostaw swoją opinię w komentarzach.

6 KOMENTARZE

  1. Po 2 tygodniach od użytkowania obuwia rozszedł się materiał w zrobiła się dziura w czółenkach. Zalando postanowiło zwrócić tylko część kwoty (56% kwoty zakupu). I tyle. Nie polecam.

  2. Witam, dostałam kod zniżkowy na zakupy, ponieważ odesłałam do Zalando wadliwe buty. Kolejne buty znowu przyszły wadliwe i odesłałam je i teraz nie mogę doprosić się o nowy kod zniżkowy. Dlaczego mam płacić teraz więcej za te same buty zamówione drugi raz?

  3. 1 wrzesnia2021 wysłałam 220 złotych za produkt.
    Nie mam potwierdzenia, że przyjęto zlecenie do realizacji. Może coś zrobiłam żle. Pierwszy raz wykonuje operacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here