Zalety i wady skórzanych torebek

Taką torebkę polecają styliści

Galanteria skórzana cieszy się nieprzemijającą popularnością. Wyroby ze skóry uważane są za najbardziej eleganckie i trwałe, niektórzy doceniają je też za piękne kolory, za to jakie są w dotyku… i jak pachną. Mężczyźni najczęściej kupują portfele i paski ze skóry, a kobiety wybierają torebki skórzane. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i wadom skórzanych torebek. Które z nich przeważają?

Dlaczego wybieramy torebki ze skóry?

Pierwszą odpowiedzią na to pytanie jest zwykle – trwałość. Skóra naturalna potrafi przetrwać całe lata. Nawet starzejąc się może wyglądać pięknie. Zwłaszcza na brązowej skórze przetarcia dodają tylko charakteru i niepowtarzalnego wyglądu. Skóra jest elastyczna, w zależności do rodzaju mniej lub bardziej podatna na zarysowania, potrafi wytrzymać spore obciążenia.

Kolejnym argumentem, który sprawia, że sięgamy po torebki skórzane, jest fakt, że zawsze świadczą one o dobrym smaku i guście. Nosząc je nawet do prostych stylizacji łatwo osiągnąć elegancki, a nawet luksusowy efekt.

Na torebki ze skóry decydują się też często modowe minimalistki, które wolą mieć w szafie tylko kilka dodatków, ale za to każdy nienagannej jakości i ponadczasowy – wszystko wskazuje na to, że skóra nigdy się nie zestarzeje.

Torebka Burberry

Czy torebki skórzane mają jakieś wady?

Zalety tych produktów można by wymieniać jeszcze długo, ale czy skóra posiada jakieś słabe strony? Na pewno można zaliczyć do nich to, że o skórzane produkty trzeba dbać, co jakiś czas je konserwować i uważać na czynniki, które mogą prowadzić do niekorzystnych zmian w wyglądzie skóry.

Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na deszcz i nadmiar wilgoci. Skóra nielakierowana nie lubi moknąć, dlatego czyści się ją jedynie lekko zwilżonymi szmatkami. Jeśli złapie nas deszcz, który zmoczy taką torebkę, powinniśmy przetrzeć ją delikatnie do sucha i pozwolić jej wyschnąć naturalnie. Takim problemom powinna zapobiec jednak impregnacja odpowiednim preparatem, do nabycia w sklepach obuwniczych i z galanterią. Impregnaty do wyrobów skórzanych chronią też przed działaniem ostrego słońca i zapobiegają wysychaniu skóry oraz utracie jej elastyczności.

Posiadaczki skórzanych torebek powinny zwrócić także uwagę na ich przechowywanie. Jeśli te są nieużywane, można włożyć je do bawełnianych woreczków lub pokrowców, często dodawanych do zakupu. Zapobiegną one zakurzeniu się. Do środka można włożyć zmięte papiery, by torebka nie uległa deformacji.

Podsumowując listę wad i zalet torebek skórzanych, można stwierdzić, że te drugie jednak przeważają, a wysiłek włożony w pielęgnację i konserwację tych przedmiotów z pewnością się opłaci. Torebki ze skóry, które są dostępne między innymi w sklepie Skorzana.com, mogą służyć nam przez wiele sezonów i ciągle wyglądać jednakowo atrakcyjnie. To w pełni uzasadnia ich cenę, wyższą niż w przypadku torebek z tkanin czy sztucznej skóry. Ostatecznie te kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych więcej okazuje się udaną inwestycją.

Torebka skórzana polecana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj