Zegarek dla prawdziwego gentelmena – jak go wybrać?

Zegarek W.Kruk
Fot. Fotolia

Zegarek to niezbędny dodatek dla każdego mężczyzny. Doskonale podkreśla on charakter męskich stylizacji, dodaje klasy i elegancji. W zależności od modelu może uzupełnić stylizację zarówno codzienną, wieczorową, jak i sportową. Oczywiście męski zegarek powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ale jego wygląd również ma ogromne znaczenie. Można wręcz powiedzieć, że wybór właściwego zegarka odgrywa tak ważną rolę jak dobór krawata czy garnituru. Podpowiadamy więc, jak wybrać odpowiedni zegarek oraz na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup.

Zegarek – jak wybrać ten właściwy?

Kupując zegarek, należy zwrócić uwagę na jego rodzaj. W tym względzie do wyboru pozostają zegarki wizytowe, wieczorowe, sportowe oraz modele, które można nosić na co dzień. Zegarek wieczorowy może być bardziej efektowny niż ten wybierany do codziennego noszenia, ponieważ w tym przypadku dodatek ten pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. W związku z tym, że jego podstawowym zadaniem jest podkreślenie eleganckiego ubioru, jego funkcjonalność tym razem ma drugorzędne znaczenie. Tarcza zegarka wieczorowego, może być więc nieco większa niż ta, którą umieszcza się w klasycznych modelach. Jego forma powinna pasować do eleganckiego stroju i dopełniać go.

Kolejny rodzaj zegarka to zegarek wizytowy, czyli idealna propozycja na wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe. Ten model zegarka powinien być jak najbardziej klasyczny, dlatego najlepiej sięgać po te, których prosta, pozbawiona zdobień tarcza została osadzona na skórzanym pasku. Kolor powinien zostać dopasowany do koloru ubrań, które najczęściej zakładamy na ważne spotkania.

Z kolei w przypadku zegarka sportowego zdecydowanie lepiej postawić na jego wysoką funkcjonalność niż wygląd, który tym razem schodzi na dalszy plan, ustępując miejsca praktycznym cechom. Pasek takiego zegarka powinien być wykonany z tworzywa sztucznego, tarcza wyposażona w elektroniczny mechanizm. Dobrze, jeśli zegarek ma wodoodporną obudowę. Oczywiście w zależności od naszych możliwości finansowych wybrany przez nas model może posiadać także dodatkowe funkcje, takie jak chociażby stoper.

Ostatni rodzaj zegarka to zegarek noszony na co dzień, czyli głównie po pracy lub zakładany podczas weekendów. Najlepiej więc będzie, jeśli zostanie on dopasowany do stylu, który jest nam najbliższy.

Na co zwrócić uwagę kupując zegarek?

Kupując nowy zegarek, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka cech, dzięki którym będziemy mogli w pełni cieszyć się jego długotrwałym użytkowaniem. Jedną z nich jest wymienny pasek. Decydując się na zakup takiego modelu, możemy dokupić do niego kilka pasków w różnych kolorach, które będziemy mogli dopasować do konkretnej stylizacji, a w razie zniszczenia zastąpić nowymi. Nie możemy zapominać o tym, że wszystkie paski muszą komponować się z tarczą zegarka, również pod względem rozmiaru. Pamiętajmy też o podstawowych zasadach przy doborze koloru paska zegarka. Za najbardziej uniwersalny uważa się kolory: czarny i brązowy.

Kolejnym istotnym aspektem jest wielkość tarczy zegarka – ważne, aby była dopasowana do wielkości nadgarstka. Nie może być ani zbyt duża, co mogłoby utrudniać wykonywanie codziennych czynności, jak i za mała, przez co z kolei nie wyglądałaby wystarczająco efektownie. Duże znaczenie podczas wyboru konkretnego modelu powinna odgrywać jego marka – im bardziej ceniona firma, tym większa szansa na to, że zakupiony przez nas zegarek będzie dobrze się sprawdzał. Oczywiście musimy mieć na uwadze fakt, że im bardziej popularna i luksusowa marka zegarka, tym cena modelu z pewnością będzie wyższy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj