Czym kierować się przy wyborze prezentów dla bliskich osób?

Święta, urodziny, rocznice – okazji do wręczania bliskim prezentów nie brakuje. Często jednak mamy problem z wyborem upominków, które okażą się naprawdę trafione. Czym kierować się w wyborze podarunków na różne okazje?

Komu robimy prezent?

Dobór właściwego prezentu zależy od tego, kogo chcemy obdarować. Czy jest to kobieta, czy mężczyzna? Mama, przyjaciółka, sąsiadka, dziadek, mąż, a może syn? Każda z osób ma inne upodobania i potrzeby i z każdą mamy inne relacje, co w dużym stopniu wpływa na to, jaki prezent powinniśmy kupić.

Warto także wziąć pod uwagę osobowość solenizanta, jego charakter czy poczucie humoru – prezent, który jedni potraktują jako świetny gadżet, dla innych może być nawet obraźliwy. Pamiętajmy więc, że skrytej i poważnej koleżance nie musi spodobać się prezent z zabawnym napisem czy grafiką, który wybierzemy dla wesołej i zdystansowanej do siebie przyjaciółki.

Prezent dla bliskich

Prezent użyteczny, ładny czy uniwersalny?

Największym problemem może okazać się znalezienie prezentu naprawdę użytecznego – wiele rzeczy, które z pozoru wydają się interesujące, w praktyce nie znajduje szerokiego zastosowania na co dzień i sprawdza się co najwyżej jako sporadycznie używane gadżety. Jeśli zależy nam na naprawę funkcjonalnym podarunku, poszukajmy inspiracji w rankingu praktycznych prezentów lub zapytajmy o zdanie znajomych bądź rodzinę – bardzo możliwe, że takie konsultację okażą się bardzo pomocne.

W niektórych przypadkach warto zdecydować się na prezent, którego głównym atutem jest estetyka – takie upominki sprawdzają się dobrze przede wszystkim wtedy, gdy obdarowujemy nimi kobiety lubiące otaczać się pięknymi przedmiotami. Jeśli jednak brakuje nam czasu na poszukiwanie idealnego podarku lub nie jesteśmy przekonani co do słuszności naszego wyboru, zawsze pozostaje nam zakup czegoś uniwersalnego – dla kawosza będzie to duża paczka ulubionej kawy, dla amatora herbaty zestaw herbat smakowych, a dla miłośnika słodyczy – kosz wypełniony łakociami.

Prezent dla rodziny

Prezenty w określonym budżecie i odpowiednie do okazji

Im większą kwotę możemy przeznaczyć na prezenty, tym większe mamy możliwości zakupu oryginalnych podarków. Nie oznacza to jednak, że z małym budżetem nie zrobimy udanych prezentów. Aby jednak ułatwić sobie wybór, już na wstępie określmy kwotę, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na upominki. Może to być 50, 150, 300 zł lub nawet więcej – pamiętajmy ponadto, że wiele zależy również od okazji. Wybierając prezent urodzinowy, imieninowy albo świąteczny zamiast drogiego i efektownego podarku możemy postawić na symboliczny drobiazg. Inaczej będzie, gdy zostaliśmy zaproszeni np. na ślub – tutaj nie wypada pojawić się z pudełkiem czekoladek czy zestawem kosmetyków, a raczej z eleganckim, dobrej jakości i estetycznie opakowanym prezentem.

Brak pomysłu na prezent często powoduje, że ostatecznie kupujemy cokolwiek, często nie zastawiając się, czy będzie miało dla obdarowywanej osoby jakąkolwiek wartość. Tymczasem wystarczy tylko poświęcić nieco czasu, by znaleźć inspirację i wybrać trafiony podarek dla każdego i na każdą okazję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj