Gural zatrzymany. Youtuber proponował 13-latce seks za pieniądze

Funkcjonariusze z Poznania zatrzymali 21-letniego Grzegorza G., który w internecie znany jest pod pseudonimem Gural. Dziś usłyszy zarzuty.

O tym, że policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie youtubera pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Wówczas funkcjonariusze nie chcieli przekazywać żadnych informacji do czasu zakończenia dochodzenia. Dziś rzecznik prasowy policji w Poznaniu Andrzej Borowiak poinformował, że Gural został zatrzymany. – Będzie miał przedstawione różne zarzuty min. namawiania nieletnich dziewczynek do rozbierania się przed kamerą internetową. Odpowie za to przed sądem – napisał na Twitterze.

Policjant nawiązał do materiałów opublikowanych przez internautów. Na filmach Gural m.in. namawiał 12-letnią dziewczynkę do rozbierania się przed internetowymi kamerkami. Zapewniał ją, że nikt poza nim tego nie zobaczy, a tak naprawdę prowadził transmisję, którą wówczas oglądało kilka tysięcy osób. 13-latce natomiast oferował za seks 2 tys zł.

Grzegorz G. na YouTube obserwowało ponad 250 tys. internautów. Jego konto zostało usunięte po nagłośnieniu sprawy przez internautów i Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj