Indywidualny dobór okularów

Jak dobrać okulary?

Okulary powinny być dobrane do naszego stylu, ale również do kształtu twarzy.

Styl ma znaczenie

Okulary mają duży wpływ na ogólne wrażenie jakie robi stylizacja. Dlatego, dobierając je, warto brać pod uwagę nie tylko kwestie techniczne, wygodę noszenia i oczywiście – odpowiednie szkła, należy mieć na względzie to, jak wygląda się w okularach. Jeśli nasz styl jest raczej elegancki, a nasza praca wymaga określonego dresscode’u postawmy na bardziej klasyczne oprawki, w stonowanym kolorze. Czerń uwydatni rysy twarzy, natomiast półtransparentne oprawki złagodzą je, podobnie jak okulary w jasnych kolorach.

Jeśli z kolei chcemy się wyróżniać, możemy zdecydować się na przykład na bardziej jaskrawy kolor, który w całej stylizacji będzie stanowił element przyciągający uwagę. Trzeba mieć jednak na względzie, że takie oprawki mogą się później „gryźć” z niektórymi ubraniami.Naprawdę duży wybór oprawek dostępny jest na stronie edel-optics.pl. Dostępne są modele wielu różnych marek i z łatwością można wybrać coś dla siebie.

Jak dobrać okulary do twarzy

W doborze okularów znaczenie ma nie tylko kolor oprawek i nasze gusta. Istotne jest, aby dopasować okulary do kształtu twarzy. Oprawkami można bowiem podkreślić atuty i zamaskować to, co nam przeszkadza. Dobrze dobrane oprawki przydają męskiej twarzy elegancji i powagi.Jak wybrać okulary?

  • Ważny jest kontrast. Określenie kształtu twarzy pomoże zdefiniować jakiego kształtu oprawek potrzebujemy. Przy konturze owalnym możeme pozwolić sobie natomiast w zasadzie na każde oprawki.
  • Kwadratowe oprawki będą się nadawać dla Panów z okrągła twarzą, ponieważ optycznie wyszczuplą twarz. Nie powinny być jednak węższe niż szerokość twarzy. Poza tym, warto postawić na subtelniejsze oprawki – jeśli będą zbyt grube, twarz wizualnie będzie jeszcze szersza.
  • Okrągłe oprawki lub owalne, będą pasować mężczyznom z twarzą kwadratową i mocnymi rysami – złagodzą ogólne wrażenie.
  • Jeśli mamy długą twarz wybierzmy większe okulary. Wąskie dodadzą jej dodatkowo długością i spotęgują wrażenie.
  • Oprawki powinny kończyć się poniżej linii brwi, ponieważ za oprawę oka w głównej mierze odpowiadają właśnie one. Często osobom, które nie nosiły dotąd okularów w pierwszej chwili przeszkadza granica oprawek, szczególnie dolna, ponieważ jest ona dla nich stale widoczna. Można się do tego jednakże szybko przywyczaić i nie zwracać na to uwagi. Warto dać sobie trochę czasu dobierając oprawki.

Pamiętajmy, że o ile wybór oprawek to kwestia indywidualna, o tyle, żeby mieć pewność, że szkła są odpowiednie, powinniśmy udać się do okulisty, który zbada nam wzrok, a później do optyka, który dobierze szkła. Warto postawić na renomowany salon optyczny, który będzie gwarantował wysoką jakość produktu. W okresie letnim dobrze jest rozważyć okulary przeciwsłoneczne, które jednocześnie będą mieć szkła korekcyjne. Czasem można jeszcze kupić nakładki na szkła, ale dużo bardziej stylowo będą prezentować się po prostu okulary chroniące przed słońcem. Ich dobór przebiega dokładnie według tych samych zasad co w przypadku okularów korekcyjnych. Czasem można nawet pozwolić sobie na bardziej finezyjny kształt niż w przypadku oprawek, które nosimy na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj