Jak często golić twarz?

Artykuł sponsorowany

Jak często golić brodę?

Współcześnie mężczyźni przywiązują tyle samo uwagi do pielęgnacji cery, co kobiety, a obecna moda pozwala na pełną dowolność w kontekście noszonego zarostu. Jednak jak często golić twarz? Czy częstotliwość skracania włosków wpływa na gęstość brody i wąsów? Oto garść odpowiedzi na najczęściej stawiane pytania dotyczące męskiego zarostu.

Jak często golić twarz? To zależy!

Bujna broda, lekka szczecina czy zadziornie zakręcony wąs – to, jak będzie wyglądać Twój zarost, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Lubisz na co dzień chodzić z gładkimi policzkami? A może przepadasz za idealnie przyciętą bródką? Stosując właściwą pielęgnację, osiągnięcie wymarzonych efektów stanie się o wiele łatwiejsze. Jednak… co ile należy powtarzać przycinane zarostu i jak często golić twarz?

Niestety – ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na częstotliwość zabiegów z użyciem golarki wpływają różne czynniki, począwszy od Twojego wieku, skończywszy na Twoich pomysłach na stylizacje. Wbrew obiegowej opinii częste golenie nie przyspiesza porostu włosków (to tylko złudne wrażenie!) i co więcej, nie zagęszcza ich. Po prostu – towarzyszący Ci zarost zmienia się razem z Tobą przez całe życie. Aw przypadku osób przed 30. często można odnieśćwrażenie, że prezentuje się o wiele lepiej niż np. kilka lat wcześniej.

Czy istnieje jakiś złoty środek w kwestii tego, jak często golić twarz? Niektórzy mężczyźni przycinają włoski codziennie, inni co dwa-trzy dni, a kolejni – co tydzień lub w ogóle. W drodze po pożądany wygląd mogą Cię wspomóc funkcjonalne i praktyczne golarki Philips, z których skorzystasz zarówno na mokro, jak i na sucho. Ich ostrza golą dokładnie i bezpiecznie – dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii powodują o wiele mniej podrażnień. Sprawdź szczegóły oferty: https://www.philips.pl/c-m-pe/golarki-do-twarzy

Mity na temat częstego golenia twarzy

Na pewno kłębi się w Twojej wiele myśli na temat tego, jak często golić twarz, zagęszczania zarostu i szybkości odrastania włosków. Dlatego warto rozprawić się z kilkoma i mitami na temat męskiej pielęgnacji twarzy i je krótko podsumować!

• MIT: Systematyczne golenie twarzy przyspiesza porost włosów

Powyższe stwierdzenie jest niestety nieprawdą – golenie nie wpływa na szybkość porostu włosków. Doskonale to widać, gdy po częstym goleniu „na gładko” zaczniesz zapuszczać zarost – na początku o wiele łatwiej zauważysz drobne różnice w długości zarostu(na poziomie dosłownie kilku milimetrów), niż w późniejszym okresie, gdy broda zyska parę centymetrów.

• MIT: Częste golenie sprawia, że zarost staje się ciemniejszy

To mit, który do dzisiaj krąży po internecie. Na to, jak będzie wyglądać zarost, oddziałuje bardzo dużo elementów. Włos u nasady zawsze jest ciemniejszy, a na końcówkach – jaśniejszy (np. przez płowienie na słońcu). Goląc się, odsłaniasz naturalny pigment włosków, wywołując łatwe do przeoczenia złudzenie optyczne.

• MIT: Po goleniu włosy na brodzie odrastają grubsze

To punkt, który wzbudza tyle samo kontrowersji, co rozczarowania. Jednak fakty mówią same za siebie – częste ścinanie zarostu nie wpłynie w przyszłości na jego grubość. Na to, jak będzie prezentować się broda za kilka lat, oddziałuje przede wszystkim czas oraz geny. Jeśli jesteś jeszcze nastolatkiem lub 20-latkiem, prawdopodobnie z wiekiem Twoja broda będzie jeszcze bujniejsza niezależnie od tego, czy aktualnie golisz się codziennie, czy raz na jakiś czas.

Jak widzisz – częste golenie nie wpływa na to, jak gruby i długi będzie Twój zarost. Wszystko uzależnione jest od Twojej aparycji. Jeżeli jednak marzysz o bujnej brodzie, pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja oraz regularne przycinanie suchych końcówek włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj