Jak dobrać skarpety do reszty ubioru?

Jak dobrać skarpety?
Fot. blacklapel.com

Czy skarpety powinno się dobierać do spodni, czy może do butów? Ten temat zawsze wywołuje dyskusję. 

Skarpety należą do kategorii bielizny osobistej, jednak w przeciwieństwie do majtek są one częściowo widoczne. Inne osoby zauważą je w szczególności, jeśli nosicie spodnie o wąskich nogawkach. Ale nie tylko. Jeśli spodnie mają odpowiednią długość, to niezależnie od ich kroju, skarpety będą widoczne w pozycji siedzącej. To sprawia, że odpowiednio dobrane skarpety są dopełnieniem stylizacji. Niedopasowane skarpety mogą natomiast zepsuć nawet najlepszy zestaw.

Klasyczne reguły

Są dwie równorzędne zasady doboru skarpet. Pierwsza z nich mówi o tym, że skarpety powinny być takiego samego koloru jak spodnie lub ciemniejszego. Zgodnie z drugą regułą skarpety powinny być w tym samym odcieniu co buty. Jednocześnie nie mogą być zbyt kontrastowe w stosunku do spodni. Nie wszystkim podobają się te reguły. Gdyby stosować jedynie zasady klasyczne, to na rynku niepotrzebne byłyby kolorowe skarpety z różnymi interesującymi wzorami.

Odważniejsze propozycje

Ciekawszym rozwiązaniem jest dobór skarpet do innego elementu stroju. Np. do koszuli, marynarki, swetra, a nawet krawata czy poszetki. Taki zestaw będzie nowoczesny, ale nadal spójny pod względem kolorystycznym. Jeśli natomiast lubicie się wyróżniać, to jest jeszcze jedna możliwość. Do stonowanego zestawu dobieramy skarpety, które stają się najbardziej kontrastowym elementem stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj