Skarpety to nie zawsze nudny dodatek

Modne skarpety męskie
Fot. Happy Socks

Jeszcze do niedawna oferta skarpet w sklepach odzieżowych była bardzo uboga. Większość marek proponowała produkty w standardowych kolorach – czarnym, brązowym czy szarym. Dzięki takim firmom jak Happy Socks zaczęło się to jednak zmieniać.

Skarpety nie muszą być nudnym dodatkiem. Wie o tym chociażby Radosław Sikorski, który z chęcią nosi kolorowe skarpety. I to nawet do garnituru. Kiedy polityk po raz pierwszy pojawił się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, na twarzach jego współpracowników można było ujrzeć zdziwienie, a nawet lekkie zażenowanie. – Garnitur i wzorzyste skarpety. Co to za połączenie – mówili. Na szczęście od tamtego czasu minęło już wiele lat. A kolorowe skarpety wzbudzają coraz większe zainteresowanie.

Jak je dobrać do innych części garderoby? Pierwszym sposobem jest wybór skarpet w kontraście do butów czy spodni. Mają one wyróżniać się w stosunku do innych części stroju i ożywić całą stylizację.

Inna propozycja to współgranie skarpet z jednym z elementów ubioru. Np. na podstawie koloru, w przypadku jednolitego produktu, lub wzoru. Skarpety możemy dobrać np. do marynarki czy swetra.

Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonane są skarpety. Wełniany produkt nie będzie pasował do letnich lnianych spodni. Jedwabne skarpety nie będą natomiast dobrze wyglądały w połączeniu z bawełnianym artykułem.

Co z białymi skarpetami? Stylowy mężczyzna powinien je nosić wyłącznie podczas uprawiania sportów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj