Jak przedłużyć trwałość męskich perfum?

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Najczęstszy problem związany z perfumami to ich ulotność. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na wydłużenie ich trwałości. Co zrobić, żeby oryginalne męskie perfumy nie pachniały przez chwilę, ale pozostały na skórze przez większą część dnia? Przetestuj różne opcje na własnej skórze, by znaleźć taki zapach, dzięki któremu będziesz cieszyć się ulubionymi perfumami przez wiele godzin!

Gdzie aplikować perfumy?

Najlepszymi strefami do aplikacji perfum są miejsca, w których wyczuwa się puls, np. nadgarstki, szyja, za uszami, przeguby dłoni, zgięcia łokci i kolan czy skóra między piersiami. Unikaj aplikowania perfum na koszulę, ponieważ zawierają one różne składniki, które mogą pozostawić na ubraniu trudne do usunięcia plamy. Perfumy w atomizerze możesz rozpylić z nieco dalszej odległości, dzięki czemu spryskasz znacznie większą powierzchnię Twojej skóry.

Nakładając zapach punktowo we wspomnianych miejscach, stworzysz mapę zapachową i aromat perfum będzie unosił się wokół całego ciała. Jeśli masz alergię kontaktową, jesteś wrażliwy na zapachy lub masz skłonność do bólu głowy, uważaj z częstotliwością aplikacji perfum. Zbyt duża ilość molekuł zapachowych może zadziałać na Ciebie negatywnie.

Wybierz odpowiedni typ produktu

Perfumy i wody perfumowane są wyczuwalne na skórze najdłużej, ponieważ mają najwyższe stężenie olejków i esencji zapachowych. Woda toaletowa zawiera ich o wiele mniej, zaś najmniej skoncentrowana jest woda kolońska. Sposobem na uzyskanie dłuższej trwałości zapachu jest więc wybór odpowiedniego typu produktu. Jeśli zależy Ci na intensywności i trwałości, wydaj nieco większą kwotę na perfumy lub wody perfumowane, zamiast kupować klasyczną wodę toaletową. Zwróć też uwagę, że jeśli chodzi o intensywność zapachu, bardziej wyczuwalne są zapachy orientalne z nutami drzew, kadzidła i przypraw niż zapachy wodne, cytrusowe czy kwiatowe.

Aplikacja na nawilżoną skórę

Niewiele osób wie, że przed aplikacją perfum warto zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Na suchej skórze zapach nie utrzyma się zbyt długo. Warto aplikować perfumy zaraz po kąpieli lub po nałożeniu balsamu do ciała. Ważne jest, aby balsam był bezzapachowy, ewentualnie miał neutralny zapach lub zawierał nuty podobne do tych, które są w Twoich perfumach. Zwróć uwagę na to, że latem zapachy utrzymują się na skórze krócej niż zimą – jest tak między innymi ze względu na gorszy poziom nawilżenia naskórka oraz mniejszą ilość ubrań zabezpieczających zapach przed odparowaniem.

Produkty z tej samej linii zapachów

Łącz perfumy z balsamami i liniami kąpielowymi tej samej marki. Kosmetyki o takich samych nutach zapachowych są przepisem na przedłużenie trwałości aromatu. Perfum nie nakładasz na całe ciało, a żel pod prysznic czy balsam – jak najbardziej. Olejki zapachowe, które są zawarte np. w żelu pod prysznic, zaaplikujesz na skórę już podczas mycia i pielęgnacji ciała. Jeśli po umyciu zabezpieczysz skórę dezodorantem, a na koniec spryskasz twarz i ciało wodą perfumowaną, zyskasz uczucie świeżości na cały dzień. Gdy nakładasz na skórę balsam z akordami Twoich ulubionych perfum, a następnie aplikujesz wodę perfumowaną, spowija Cię wyższe stężenie olejków. Dzięki temu zapach znacznie dłużej pozostaje na powierzchni skóry.

Najpierw olejek

Zapach utrzymuje się najdłużej na skórze mieszanej i tłustej. Sebum wiąże molekuły zapachowe, dzięki czemu później odparowują z powierzchni ciała. W krajach arabskich zamiast konserwować perfumy alkoholem, łączy się olejki zapachowe z olejami, dzięki czemu kompozycje zapachowe znacznie dłużej pozostają na skórze. Jeśli masz skórę suchą, zanim spryskasz się perfumami, możesz spróbować punktowo, np. za uchem czy na nadgarstkach, nałożyć najpierw neutralny zapachowo olejek, czyli m.in. jojoba, makadamia czy awokado. Dzięki temu top zapachy męskie pozostaną obecne na Twojej skórze znacznie dłużej niż zwykle.

Spryskuj perfumy na włosy

Jednym z najlepszych nośników zapachu są włosy. Nie bez powodu to na nich przez długi czas pozostaje woń papierosów czy zapach jedzenia. Dotyczy to zarówno włosów na skórze głowy, jak i męskiej brody. O ile ze skóry zapach może dość szybko odparować, o tyle na włosach perfumy pozostają wyczuwalne nawet następnego dnia. Z tego właśnie powodu niektóre marki tworzą specjalne linie perfum do włosów, a w perfumeriach internetowych można zaopatrzyć się w specjalne kompozycje olejków zapachowych do pielęgnacji brody. Sprawdź, który z tych produktów sprawdzi się najlepiej!

Przyzwyczajenie do zapachu

Jednym z oczywistych sposobów przedłużenia zapachu perfum jest nałożenie ich kolejnej porcji. Aplikując je ponownie w ciągu dnia, np. na włosy czy za uchem, przedłużasz ich trwałość i stają się wyczuwalne na nowo. Jednak ulotność Twoich perfum wcale nie musi mieć związku z brakiem trwałości czy niewłaściwą kompozycją nut zapachowych. Czasem niewyczuwanie perfum może mieć związek z Twoim przyzwyczajeniem – aplikując regularnie te same perfumy, przyzwyczajasz się do ich zapachu i przestajesz je czuć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj