Jak zapinać guziki w marynarce?

Jak zapinać guziki w marynarce
Fot. Façonnable

Jedna z najważniejszych zasad, którą należy poznać na początku przygody z męską elegancją. To, które guziki w marynarce powinny zostać odpięte, zależy zarówno od sytuacji, jak i rodzaju noszonego produktu.

Zacznijmy od najczęściej spotykanej marynarki jednorzędowej na dwa guziki. W tego typu produkcie zapinamy tylko górny guzik. W przypadku, kiedy siadamy należy pamiętać, że marynarka powinna być rozpięta. Dzięki temu nasz produkt nie fałduje się i nie gniecie. Kiedy ponownie wstajemy, zapinany górny guzik.

Marynarka jednorzędowa może mieć także nie dwa, a trzy guziki. Zapinamy wówczas środkowy z nich, ale błędem nie będzie też zapięcie dwóch pierwszych. Kiedy siadamy, to tak jak w przypadku poprzedniej marynarki – ten model także powinien być rozpięty.

Rzadziej spotykane są marynarki dwurzędowe. Są bardziej eleganckie i ładnie podkreślają sylwetkę. Zazwyczaj noszą je osoby, które nie stawiają pierwszych kroków w modzie męskiej. Dwurzędowych modeli może być wiele, a różnią się liczbą guzików. W tego typu marynarkach w pozycji stojącej wszystkie guziki mogą być zapięte. Jeśli jednak czujemy się zbyt sztywno, możemy odpiąć dolny guzik, jeśli oczywiście konstrukcja marynarki na to pozwala.

Ważne – jeśli siadamy, to w marynarce dwurzędowej nie rozpinamy guzików.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj