Jak dobrać marynarkę do sylwetki?

Dopasowanie marynarki męskiej

Marynarka formalna, casualowa czy sportowa, zawsze powinna odpowiednio układać się na Twoim ciele. Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę, by świetnie się prezentować.

Marynarka formalna, casualowa czy sportowa, zawsze powinna odpowiednio układać się na Twoim ciele. Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę, by świetnie się prezentować.

W szafie każdego mężczyzny powinno się znaleźć miejsce na kilka marynarek. Jest to element garderoby, który sprawdzi się przy wielu okazjach i wręcz nie wypada go pominąć. Wszelkiego rodzaju wytworne przyjęcia, wesela, bale wymagają eleganckiego garnituru. Niektórzy panowie zobowiązani są do noszenia marynarki w pracy, a inni po prostu lubią dobrze wyglądać i świetnie czują się w marynarce na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że źle dobrana może zaburzać proporcje ciała, negatywnie wpływając na Twoją prezencję.

Jaka marynarka dla szczupłego mężczyzny?

Wbrew pozorom nie jest tak, że szczupli panowie będą wyglądać dobrze niezależnie od tego, co założą. Garnitur czy marynarka mogą nieestetycznie wisieć na takiej figurze i źle się układać. Bardzo ważne jest w takiej sytuacji właściwe dopasowanie marynarki w barkach. Zbyt obszerna będzie nieelegancko zwisać.

Jako szczupły mężczyzna, powinieneś wybierać modele marynarek o wąskich rękawach, lekko watowanych ramionach i zwężeniu w talii. Dzięki takiemu krojowi Twoja sylwetka zostanie podkreślona, a jej ewentualne mankamenty zniwelowane. Spośród formalnych modeli sprawdź, jak czujesz się w odcieniach szarości i błękicie. Na co dzień możesz śmiało wybierać marynarki męskie w dowolnych kolorach.

Aby dodać swojej posturze kilka kilogramów, wybierz marynarkę w dużą kratę. To świetny wzór również dla panów bardzo wysokich o figurze ołówka.

Marynarka dla pana o niskim wzroście

Abyś nie akcentować Twojego wzrostu, nie możesz sobie pozwolić na marynarkę o zbyt długich rękawach. Niekorzystnie również zaprezentujesz się w marynarce sięgającej ud. Taka długość dodatkowo optycznie skróci Twoją sylwetkę. Jeśli nie boisz się deseni, sięgnij po marynarkę w pionowe prążki. Zwróć uwagę na klapy marynarki, wybieraj szersze, aby optycznie upodobnić sylwetkę do odwróconego trójkąta.

Jak dobrać prawidłową długość marynarki?

Jest to pytanie szczególnie ważne zarówno dla mężczyzn niskich, jak i wysokich. Zasada jest taka, że marynarka powinna dzielić męską sylwetkę na pół. Długością marynarki możesz zatem korygować ewentualne mankamenty swojej figury, skrócić tułów, wydłużyć nogi itp.

Mierząc marynarkę, zwróć uwagę, czy jej dolna krawędź przebiega przez Twój kciuk w luźno opuszczonej wzdłuż Ciała ręce.

Marynarka dla mężczyzny z nadwagą

Mocno odstający brzuch to często spore utrudnienie w doborze garnituru. Aby marynarka dobrze się układała na takiej sylwetce, nie może być zbyt ciasna, ale bardzo szeroka również nie będzie właściwym wyborem.

Jeżeli należysz do grona mężczyzn o masywnej budowie ciała, wybieraj spośród marynarek o prostym kroju i ciemnych kolorach. Dobrym pomysłem są prążki, ale zawsze pionowe i subtelne. Unikaj poziomych linii, a także kraty, która mogłaby Ci dodać jeszcze kilku kilogramów. Zwróć uwagę, by klapy Twojej marynarki były szersze.

Atletyczna budowa ciała – jaką marynarkę wybrać?

Panowie dobrze zbudowani, z szerokimi barkami i wąską talią, mogą sobie pozwolić na dowolny rodzaj marynarki. Dobrze jednak, by podkreślali swoje atuty, nie ukrywając ich pod prostym, luźnym krojem. Warto tu również zrezygnować z dodatkowego wypełnienia na ramionach.

Kolory oraz desenie marynarek dla mężczyzn o proporcjonalnej sylwetce są dowolne. Sprawdzą się tu prążki, krata, ale również inne geometryczne i abstrakcyjne wzory.

Powyższe rady to podstawowe zasady, którymi warto się kierować. Jeśli jednak wciąż masz pewne wątpliwości, a Twoja figura wymaga indywidualnego podejścia, poradź się specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać marynarkę. W MILER Menswear możesz kupić nie tylko marynarkę, lecz także skompletować cały garnitur. Uprzejma obsługa chętnie podpowie, w jakim modelu będziesz się świetnie prezentował. Zamów gotowy produkt lub zleć uszycie go na miarę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj