Warszawa: Policjanci zablokowali w nocy Krakowskie Przedmieście. Mieszkańcy i turyści zaskoczeni

Blokada Krakowskiego Przedmieścia
Fot. Facebook

Jedna z najbardziej znanych warszawskich ulic – Krakowskie Przedmieście – została w nocy zablokowana przez policjantów. To przygotowania do odbywającej się dziś miesięcznicy. – Funkcjonariusze ograniczyli wolności obywatelom i nie podają przyczyn ustawienia barierek na tyle godzin przed zgromadzeniem – mówią relacjonujący wydarzenia świadkowie. 

Zaskoczeni byli zarówno mieszkańcy, jak i zagraniczni turyści, którzy chcieli przedostać się do hotelu. Po ustawieniu barierek policjanci nie potrafili wskazać im alternatywnej drogi – Przyjechali funkcjonariusze z całej Polski, zablokowali ulicę i nie potrafią wytłumaczyć, jak mamy dojść do miejsca, w którym nocujemy – mówi jeden z napotkanych turystów.

Policjantom w ustawieniu barierek pomagali nastolatkowie ubrani w kamizelki stewardów Euro 2012. Nie wiadomo, kto był ich zleceniodawcą i czy pracowali na podstawie umowy, czy byli wolontariuszami.

Wszystko zostało zarejestrowane przez jednego z użytkowników Facebooka:

38 KOMENTARZE

 1. Ludzie obudzcie sie !!!!!
  Nie podcinajcie galezi na ktorej siedzicie !
  Ten pan, ktory nagrywa ten film I napa was sie chamstwe. I wulgaryzmem, sprawia wrazenie chorego psychicznie.

 2. A ci chłopcy… no chyba policjanci? Nie mam pewności, bo się ubierają jak pomocnik kominiarza (przepraszam pomocników) w tej bejsbolówce naciągniętej na małą glówkę i te portki nadmuchane i podpi ęte powyżej kostek… no brak powagi, niestety.

 3. Mnie osobiscie juz sie odbija miesiecznicami i ciagłym graniem Smoleńskiem.Straciłam wielu bliskich mniej bliskich i tych najbardziej bliskich ,wiem co to załoba ale taka załoba taka manifestacja dla mnie jest niezrozumiała.Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z załoba ,która przezywa sie raczej w samotnosci, a nie przy blasku fleszy z aparatów i kamer.czas sie opamietac panie Kaczyński bo to juz pachnie sfizą

 4. banda zakompleksionych ludzików udających rząd, ekscytuje się tylko tym, że ma w rękach władzę. Te miesięcznice nie mają nic wspólnego z żałobą po bracie bliźniaku , skoro wyrzucani są ludzie niosący transparenty i plakaty z cytatami Lecha lub Marii K. ale ciemnogród tego nie widzi / To nie są tradycyjne obchody to jest płatna klakierka na zamówienie pisu i nawoływanie do nienawiści . znamy już z historii nocne nawoływania do oczyszczania rasy i wmawianie że inni przynoszą zarazki i są zagrożeniem . Dopiero teraz widać wtórny analfabetyzm w Polsce . Czytanie i słuchanie ze zrozumieniem w tej grupie ludzi nie istnieją

 5. Czy się komuś podobają miesięcznice czy nie, to należy się bronić przed bydłem z kwiatkami, które zakłóca tradycyjne już obchody.

  • Takie podwyżki szykuje rząd PiS:
   1. Opłata paliwowa – podwyżka o 25 gr na litrze
   2. Abonament węglowy – rachunek za prąd wyższy nawet o kilkadziesiąt złotych
   3. Opłaty za parkowanie – nawet 9 zł za godzinę w centrum miasta
   4. Droższy przegląd samochodu – dla spóźnialskich nawet 252 zł
   5. Opłata środowiskowa za wodę – podwyżka rachunku o ok. 2,5 zł
   6. Akcyza na e-papierosy – podwyżka nawet o 100 proc.
   7. Opłaty za gaz – rachunki wzrosną o 5-7 proc.
   8. Cena piwa – 1 zł więcej za półlitrową butelkę
   9. Zasada „Apteka dla aptekarza” – ministerstwo ostrzega przed „znaczącym” wzrostem cen leków
   10. Ubezpieczenie OC/AC – nowy podatek podniesie ceny polis o kilkanaście procent
   11. Abonament RTV – rachunek za płatną TV wyższy o 22,70 zł
   12. Opłata recyklingowa – nawet 1 zł za jednorazową torbę na zakupy
   13. Segregacja śmieci – podwyżki odroczone w czasie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj