Maria Pettersson – najpopularniejszy pilot w internecie

Maria Pettersson - kobieta pilotem samolotu
Fot. pilotmaria / instagram.com

Ma ponad 280 tys. obserwujących na Instagramie i blog, na którym dzieli się informacjami ze swojego życia zawodowego i prywatnego. Niezwykła praca i wygląd instruktorki fitness sprawiają, że Maria Pettersson jest w tej chwili najpopularniejszą kobietą, która prowadzi samolot pasażerki. I ma mnóstwo fanów wśród mężczyzn.

Ciężko jest przebić się w świecie zdominowanym przez facetów. Marii się udało i dzięki niej pasażerowie powoli przekonują się do tego, że kobiety również mogą być dobrymi pilotami. Choć początki były trudne. Tak jak kiedyś wątpiono w to, że kobieta może zawodowo prowadzić samochód, tak ciężki do uwierzenia był fakt, że będzie ona sterować ogromną maszyną w powietrzu. Maria to udowodniła. Dziś wzbudza podziw nie tylko pasażerów, ale i kolegów z załogi.


Maria ma 32 lata i pochodzi z miejscowości Gothenburg w Szwecji. Pilotem jest od 2011 r. Obecnie pracuje w linii lotniczej Ryanair. Jak sama mówi, zaczęła prowadzić profile w mediach społecznościowych po to, aby pokazać przyjaciołom i krewnym wspaniałe momenty ze swojego życia. Nigdy nie sądziła jednak, że jej materiały wzbudzą zainteresowanie obcych osób.

Dziś 32-latka otrzymuje mnóstwo wiadomości od kobiet, które pytają ją, jak osiągnęła swój sukces w pracy zawodowej. Maria stara się zainspirować inne panie i pokazać, że zawód pilota nie jest zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn.

Co ciekawe, w Polsce już 10 kobiet prowadzi samoloty pasażerskie. Jedną z najbardziej znanych jest Aleksandra Bednorz, która często udziela wywiadów ogólnopolskim mediom. Nie słyszeliśmy jednak, aby któraś z Polek pilotujących maszyny, prowadziła publiczny profil na Instagramie. Może wkrótce się to zmieni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj