Najlepsze restauracje na świecie. Gdzie warto wybrać się na kolację?

Zdobywają prestiżowe nagrody i zachwycają krytyków kulinarnych serwowanymi potrawami. W tych lokalach stolik trzeba zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Poznajcie restauracje uznawane za najlepsze na świecie.

1. Eleven Madison Park (USA)

To restauracja z trzema gwiazdkami Michelin. Zlokalizowana jest w Nowym Jorku. Założył ją Szwajcar Daniel Humm. Lokal nastawiony jest na kuchnię sezonową, dzięki czemu dania tworzone są w oparciu o lokalne produkty. Najczęściej wybierana potrawa? Zdecydowanie pieczona kaczka glazurowana miodem z lawendą i serwowana z rzepą, a także borówkami.

Eleven Madison Park
Fot. Facebook / Eleven Madison Park

2. Osteria Francescana (Włochy)

Kolejna restauracja z trzema gwiazdkami Michelin. Mieści się w Modenie. Jej właścicielem jest Massimo Bottura. Włoch jednocześnie pełni funkcję szefa kuchni. W restauracji spotykają się przywódcy najważniejszych europejskich krajów. Dania w Oteria Francescana pełne są zaskakujących zestawień kolorystycznych i geometrycznych.

Najlepsza restauracja we Włoszech
Fot. Facebook.com / Osteria Francescana

3. El Celler de Can Roca (Hiszpania)

To katalońska restauracja założona w 1986 r. Jej właścicielami są trzej bracia Roca. Każdy spełnia się w innej dziedzinie. Joan jest kucharzem, Josep sommelierem, a Jordi cukiernikiem. W restauracji serwowane są tradycyjne dania kuchni katalońskiej. Goście mogą też wybrać ulubiony gatunek wina spośród 60 tys. butelek.

El Celler de Can Roca
Fot. Facebook / El Celler de Can Roca

4. Mirazur (Francja)

Lokal znajduje się na Lazurowym Wybrzeżu. Zarządza nim znany kucharz Mauro Colagreco. W restauracji serwowane są potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Najważniejszym daniem jest kawior z osietry serwowany z burakiem.

Najlepsze restauracja Mirazur
Fot. Facebook / Mirazur

5. Central (Peru)

Uznawana za najlepszą restaurację w Ameryce Łacińskiej. Założył ją Virgilio Martínez Véliz. To właśnie on rozwinął peruwiańską kuchnię i wypromował na świecie. Lokal położony jest w jednej z najbogatszych dzielnic w Limie, stolicy Peru.

Restauracja Central w Peru
Fot. Facebook / Central

6. Asador Etxebarri (Hiszpania)

Kolejna hiszpańska restauracja w naszym zestawieniu. Tutaj królują jednak przede wszystkim dania przygotowane różnymi technikami grillowania. Właścicielem restauracji jest Victor Arguinzoniz. Potrawy przygotowywane są ze składników pochodzących z gospodarstwa założyciela. Restauracja ma nieformalny charakter. Poczujecie tu wiejski klimat.

Asador Etxebarri
Fot. Facebook / Asador Etxebarri

7. Gaggan (Tajlandia)

Indyjska restauracja zlokalizowana jest w stolicy Tajlandii Bangkoku. Uznawana jest za najlepszy lokal gastronomiczny w Azji. Doceniono ją, ponieważ szef kuchni eksperymentuje i łączy najlepsze składniki z kuchni wschodniej i zachodniej.

Gaggan restauracja indyjska
Fot. Facebook / Gaggan

8. Maido (Peru)

Druga peruwiańska restauracja w naszym zestawieniu. I także zlokalizowana w stolicy kraju. Serwowane są tu potrawy nie tylko kuchni lokalnej, ale także japońskiej. Wszystko dzięki temu, że szefem kuchni jest tu Mitsuharu 'Micha’ Tsumura. Japończyk, który zawsze przyznaje, że swoją karierę w gastronomii zawdzięcza ojcu.

Restauracja Maido w Peru
Fot. Facebook / Maido

9. Mugaritz (Hiszpania)

Zlokalizowana w starym wiejskim domu. Wszystkie dania przygotowywane są z regionalnych produktów. Menu składa się z 20 potraw i nie zmieniono go już od wielu lat.

Restauracja Mugaritz w Hiszpanii
Fot. Facebook / Mugaritz

10. Steirereck (Austria)

Zlokalizowana w Wiedniu. Łączy tradycję z nowoczesnością. W jej ofercie znajduje się ogromny wybór serów. Goście mogą wybierać spośród ponad 100 gatunków.

Restauracja Steirereck
Fot. Facebook / Steirereck

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj