Zegarek dla prawdziwego mężczyzny – czym kierować się podczas wyboru?

Zegarek W. Kruk

Zegarek to niewielki dodatek, który – jak się okazuje – ma wielką moc. Choć niepozorny, bardzo skutecznie przykuwa wzrok i staje się w całej stylizacji przysłowiową „kropką na i”. Z pewnością nie można odmówić mu uroku, jednak nie zapominajmy, że pełni on również bardzo praktyczną funkcję. Pomimo tego, że żyjemy w dobie zaawansowanej techniki, w związku z czym nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania bez smartfonu i tabletu, tradycyjne odmierzacze czasu nadal cieszą się dużym zainteresowaniem, a nawet można by rzec, że powracają do łask. Zegarek na ręce to nie tylko ozdobny detal, ale także bardzo przydatny dodatek, o zakupie którego warto pomyśleć. Zegarki dla mężczyzn różnią się swoim wyglądem od zegarków przeznaczonych dla kobiet. Są najczęściej bardziej masywne, mniej zdobne, a jednocześnie wyjątkowo eleganckie. Ich zadaniem jest podkreślenie osobistego uroku każdego mężczyzny i zaakcentowanie jego męskiego pierwiastka. Jak powinien wyglądać zegarek dla prawdziwego mężczyzny? Sprawdźmy to!

Zegarek, czyli wyjątkowy dodatek dla każdego

Musimy otwarcie przyznać, że korzystanie z urządzeń mobilnych, choć bardzo wygodne, nie zastąpi jednak eleganckiego zegarka widniejącego na przegubie ręki, który bardzo często staje się uosobieniem prestiżu i indywidualnego gustu. Tradycyjne zegarki w tej roli sprawdzają się o niebo lepiej. Poza tym, że odmierzają czas, są prawdziwą ozdobą ich właścicieli i jedyną formą biżuterii, jaką akceptuje większość mężczyzn. Ale zegarek dla mężczyzny to coś więcej niż tylko praktyczny dodatek. To sposób na wyrażenie własnego stylu i charakteru. Często bowiem modele widniejące na ręce właściciela swoim wyglądem odzwierciedlają jego zamiłowanie do nowoczesności lub tradycji, oryginalności lub klasyki, sportowych preferencji. Aby zegarek rzeczywiście pasował do właściciela, musi być dobrze dobrany. Czym kierować się podczas jego zakupu?

Sztuka wyboru

Zasadniczo zegarki męskie możemy podzielić na codzienne, sportowe i wieczorowe. Ich nazwy ściśle łączą się z przeznaczeniem. Innego rodzaju zegarka potrzebuje mężczyzna, aby dobrze wyglądać na biznesowym spotkaniu, a zupełnie innego do gry w tenisa. Wymienione typy zegarków, poza wyglądem, różnią się od siebie budową. Zegarki sportowe cechuje zwiększona wytrzymałość i odporność na zniszczenia. Niektóre modele dodatkowo są zabezpieczone przed kontaktem z wodą, co pozwala na uprawianie każdej dyscypliny sportu bez konieczności zdejmowania zegarka. Wybór właściwego modelu powinien być więc podyktowany przede wszystkim jego przeznaczeniem.

Kolejnym ważnym aspektem jest wielkość zegarka. Powinna ona zostać dopasowana do rozmiaru nadgarstka. W tym przypadku wybór ten musi być bardzo indywidualny. Dla osiągnięcia najlepszego wizualnego efektu należy zadbać o to, by wybrany model nie był zbyt obszerny. Taka sytuacja mogłaby sprawić, że zegarek będzie wyglądał bardzo nieestetycznie, a przy okazji będzie niekomfortowy dla jego właściciela. Z drugiej strony zegarek nie może być zbyt mały, bo to z kolei mogłoby go upodabniać do damskiego modelu.

W swoich wyborach warto również uwzględnić rodzaj mechanizmu zegarka. Do wyboru pozostają:

  • mechanizm klasyczny – tarcza zegarka posiada wskazówki odpowiadające minutom i sekundom, a ich nakręcanie odbywa się przy użyciu umieszczonego z boku tarczy pokrętła,
  • mechanizm kwarcowy – zegarek zasilany jest przez baterię, którą co jakiś czas należy wymieniać,
  • mechanizm automatyczny – z wyglądu bardzo przypomina mechanizm klasyczny. W tym wypadku ustawianie zegarka odbywa się samoistnie pod wpływem ruchów ręki.

Na koniec ostatnia, choć wcale nie mniej istotna kwestia, czyli wygląd zegarka. Ważne jest przede wszystkim to, aby był on spójny z upodobaniami właściciela. Dla tych panów, którzy kochają prostotę i tradycję, idealną propozycją będzie klasyczny zegarek na skórzanym pasku. Natomiast dla tych, którzy kochają technologię, najlepszym wyborem z pewnością okaże się zegarek charakteryzujący się nowoczesnym designem, który został dodatkowo uzupełniony o interesujące funkcje. Pamiętajmy, że zegarek dla prawdziwego mężczyzny to ten, który zapewni mu atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj